Galeria Galena
Galeria Galena

Spółka P.A. Nova SA 19 marca br. podpisała 3 umowy kredytowe z bankiem BOŚ SA na łączną kwotę 138,5 mln zł. Pozyskana kwota zostanie przeznaczona na inwestycję dotyczącą budowy Galerii Handlowej Galena w Jaworznie. Pożyczka z unijnego programu Jessica wyniosła 72 mln zł, kredytu komercyjnego – 57 mln zł oraz kredytu odnawialnego – 9,5 mln zł.

Spółka uzyskaną pożyczkę z Jessica oraz kredyt komercyjny musi spłacić do 29.03.2029 roku. Natomiast kredyt odnawialny na finansowanie podatku VAT dotyczącego realizowanej inwestycji – do 31.12.2015 roku.

20 marca generalny wykonawca i inwestor projektu P.A. Nova SA wbudował kamień węgielny pod budowę Galerii Handlowej Galena w Jaworznie.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje ona przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. Całkowita powierzchnia najmu to prawie 32 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i 835 miejsc parkingowych.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.