Galeria Goplana w Lesznie
Galeria Goplana w Lesznie

Realizacja leszczyńskiej inwestycji nabiera tempa. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na maj , pełną parą rusza także proces komercjalizacji. Do grona najemców Galerii Goplana dołącza sieć wielkopowierzchniowych sklepów sportowych – Martes Sport. Jak zapowiada inwestor, spółka Mgc Inwest, do końca 2014 roku planowane jest podpisanie umów na ponad połowę powierzchni najmu.

– Martes Sport to marka do tej pory nieobecna w Lesznie. Producent oraz importer odzieży, obuwia i akcesoriów sportowych zajmie powierzchnię 500 mkw. – informuje Mariusz Kowalczk, Leasing Director w spółce Libra Project, odpowiedzialnej za proces komercjalizacji Galerii Goplana.

Martes Sport to polska marka, która pojawiła się na rynku w 2005 roku. Pierwszy sklep został otwarty w 2005 roku w Czeladzi. 9 lat działalności zaowocowało ponad 70 salonami sportowymi, dostępnymi w miastach na terenie całego kraju. Sklepy sygnowane marką Martes Sport zajmują powierzchnię od 270 do 2,2 tys. mkw. W salonach można nabyć odzież, obuwie oraz akcesoria takich brandów, jak Arena, Colmar, Elbrus, Hi-Tec, Iguana, Magnum oraz Nike. Oferta produktowa Martes Sport dedykowana jest klientom uprawiającym szeroką gamę dyscyplin sportowych, zarówno profesjonalnie, jak i hobbystycznie.

Galeria Goplana powstanie w Lesznie, na terenach po byłych zakładach Goplana i Metalplast. Obiekt posiadać będzie 22,5 tys. mkw. oraz 100 lokali handlowo-usługowych. Do końca 2014 roku planowane jest skomercjalizowanie ponad połowy powierzchni. Na chwilę obecną wiadomo, że w Galerii Goplana znajdzie się szwedzki potentat odzieżowy H & M, drogeria Rossmann, Multikino oraz elektromarket Avans. Obiekt, realizowany przez MGC Inwest sp. z o.o., zostanie zlokalizowany w samym sercu Leszna. Oddalony o 200 m od Ratusza, będzie łącznikiem z centrum, osiedlami oraz dworcem kolejowym.

– W procesie realizacji tak dużego obiektu w centrum miasta całkowitej zmianie ulegnie struktura drogowa i dojazdowa. Od samego początku niezbędne jest bardzo szczegółowe rozplanowanie inwestycji, którym obecnie się zajmujemy. Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy w maju tego roku. Realizacja inwestycji obejmie dwa okresy zimowe i to od ich intensywności zależeć będzie termin oddania obiektu. Realną datą jest marzec 2016 roku – wyjaśnia Jakub Puchalski z ramienia inwestora.

Galeria Goplana będzie posiadać 54,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej oraz trzy kondygnacje, na których znajdzie się część handlowo-usługowa i restauracyjna. W strefie rozrywkowej, oprócz operatora kinowego, czyli Multikina, dostępne będą również kręgielnia oraz klub fitness. Na dwóch ostatnich kondygnacjach znajdzie się parking na 640 samochodów.