Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA
Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Eurotel SA 22 marca br. uruchomiła 1. na Pomorzu i już 7. w Polsce salon sprzedaży produktów Apple pod marką iDream. Salon zajął powierzchnię 108 mkw. i jest zlokalizowany na parterze przy wejściu głównym do Galerii Madison w Gdańsku.

– W tym roku koncentrujemy się na osiągnięciu zakładanych wyników sprzedażowych w posiadanej obecnie sieci 7 salonów, a w najbliższym czasie otwieramy również serwis sprzętu Apple w Focus Bydgoszcz. Mamy już jednak zatwierdzone kolejne lokalizacje pod salony Apple Premium, ale ich dokładne terminy otwarcia uzależnione będą od konkretnych ustaleń między wynajmującymi, którzy nam udostępnią powierzchnie najmu (co związane jest z ich przebudową lub nawet powstaniem), i Apple – powiedział redakcji Retailnet.pl Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA.

Pierwszy salon iDream powstał w czerwcu 2013 roku w Bydgoszczy. Po uruchomieniu kolejnego salonu w Olsztynie w październiku ubiegłego roku oraz po przejęciu konkurencyjnej sieci iTerra i jej rebrandingu na iDream w styczniu 2014 roku sieć iDream liczy już łącznie 7 salonów. Za przejęcie iTerra Eurotel zapłacił ponad 3 mln zł. W wyniku tej transakcji sieć iDream powiększyła się o sklepy w Białymstoku, Szczecinie, Kielcach i Częstochowie.

Jak zapowiada Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA, spółka planuje, że zwrot z tej inwestycji osiągnie w ciągu 2, 3 lat.

– W Polsce są tylko 3 firmy posiadające salony Aple Premium Reseller (APR), mające razem ponad 20 APR w całym kraju. Po otwarciu sklepu w Gdańsku i kolejnych 2–3 jeszcze w tym roku w innych miastach, Eurotel będzie ich miał już 10, co da nam znaczącą pozycję na polskim rynku APR – dodaje Tomasz Basiński.

Salon iDream
Salon iDream

– Powierzchnia otwartego salonu wynosi ponad 100 mkw. W jego ofercie znajdą się zarówno wszystkie produkty z aktualnej oferty Apple, jak i oprogramowanie oraz akcesoria do MacBooków, iPhone’ów, czy iPadów. W salonie dostępna będzie również szeroka oferta innych producentów współpracujących z produktami Apple – mówi Joanna Jaworska, menedżer marki iDream w Eurotel SA.

Eurotel SA to spółka z bogatym doświadczeniem i potencjałem w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabytym przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile. Eurotel, będąc czołowym partnerem tych operatorów, obsługuje łącznie sieć prawie 300 salonów sprzedaży. Dzięki współpracy z Apple Eurotel jako Apple Authorized Reseller może otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży klasy Premium. Oprócz sprzedaży produktów Apple Eurotel ma też możliwość prowadzenia działalności w zakresie usług serwisowych i szkoleniowych.

Salony APR spełniają najwyższe standardy – lokalizowane są zwykle w prestiżowych centrach handlowych lub w najbardziej atrakcyjnych miejscach miast. Ich powierzchnia – ponad 100 mkw. – pozwala na pełną ekspozycję produktów Apple, swobodne poruszanie się wewnątrz i dostęp do pełnej oferty towarowej, jak również możliwość bezpośredniego testowania działania każdego z produktów. Salony APR zapewniają również dostęp do najświeższych produktów – premier produktowych, nocnych sprzedaży etc.

Poza siecią salonów Apple Premium Reseller pod marką iDream działa również sklep internetowy oferujący pełną paletę produktów marki Apple (www.iDream.pl ). Klienci e-sklepu mają możliwość odbioru osobistego zakupów we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży.