Galeria Echo

Zarząd Echo Investment SA poinformował, że spółka otrzymała wycenę portfela swoich 26 nieruchomości sporządzoną przez niezależną firmę doradczą w dziedzinie nieruchomości – Knight Frank sp. z .o.o.

Wycena dotyczy portfela projektów komercyjnych znajdujących się w eksploatacji wraz z kolejnymi etapami lub rozbudowami oraz projektów mieszkaniowych będących w sprzedaży wraz z kolejnymi etapami w przygotowaniu.

Firma Knight Frank podała m.in. łączną wartość rynkową nieruchomości handlowych, która wynosi ponad 3,4 mld złotych (bilansowa wartość to 2,7 mld). Pod uwagę wzięto 9 obiektów handlowych spółki: Galerię Echo w Kielcach, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, CH Galaxy w Szczecinie, CH Olimpia w Bełchatowie, Outlet Park Szczecin, Galerię Veneda w Łomży, Galerię Echo w Przemyślu, Galerię Sudecką w Jeleniej Górze i Galerię Amber w Kaliszu.

Spółka Echo Investment przygotowuje się również do rozbudowy CHR Galaxy w Szczecinie. Wnętrza obiektu działającego od 10 lat zostały w tym roku gruntownie odświeżone i zmodernizowane. W 2014 rozpocząć się ma planowana rozbudowa, która rozszerzy ofertę Galaxy o blisko 17 tys. mkw. powierzchni handlowej, co przełoży się na 30 nowych sklepów i lokali usługowych.

Echo prowadzi również realizację 2 inwestycji zagranicznych. Jedną z nich jest centrum Korona w Braszowie – zimowej stolicy Rumunii zlokalizowanej w bardzo popularnym rejonie turystycznym.

Z kolei na Węgrzech planowana jest realizacja wielofunkcyjnego centrum Mundo, które powstaje w centrum jednej z największych i najbardziej zamożnych dzielnic Budapesztu – Zuglo.

Inwestor przygotowuje się też do realizacji kolejnych dużych obiektów handlowych, m.in. w Krakowie i Poznaniu. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.