Organic Farma Zdrowia
Organic Farma Zdrowia

Organic Farma Zdrowia SA, lider rynku żywności ekologicznej wierzy, że rynek produktów ekologicznych będzie rozwijał się z roku na rok coraz bardziej dynamicznie w naszym kraju. – W dającej się określić perspektywie liczba sklepów z żywnością ekologiczną może się zwiększyć z ok. 600 obecnie i dojść do 1000, zaś lista adresów pod szyldem Organic Farma Zdrowia osiągnie poziom 50 – prognozuje Sławomir Chłoń.

– Jesteśmy na fali wznoszącej, co dobrze wróży na przyszłość dla naszej grupy kapitałowej zajmującej się dystrybucją i handlem, ale także dla przetwórni i wreszcie dla rolników – mówi Sławomir Chłoń, prezes zarządu Organic Farma Zdrowia.

– Dobrą opinię wśród klientów zawdzięczamy systematycznej edukacji prowadzonej pod hasłem: najpierw doradzamy, później sprzedajemy. Cały czas nasi doradcy żywieniowi udzielają porad – zarówno w poszczególnych delikatesach, jak i na łamach naszego bezpłatnego magazynu „Go Organic” – dodaje Sławomir Chłoń.

Organic Farma Zdrowia SA od 8 lat prowadzi działalność handlową. Przez ten czas firma stworzyła sieć 27 delikatesów w 11 miastach oraz prowadzi sprzedaż na platformie internetowej.

Sławomir Chłoń liczy, że na 10-lecie istnienia firmy rynek BIO żywności nie tylko utrzyma skalę wzrostu na poziomie 15 proc., ale może przekroczy 20 proc. Prognoza opiera się na rosnącej świadomości społecznej i konsumenckim trendzie przestawiania się z żywności konwencjonalnej na produkty ekologiczne.

Zdaniem prezesa firmy Organic w tym segmencie rynku doganiamy inne kraje Europy. Za naszą zachodnią granicą takich sklepów jest 5 tys. W Danii, Austrii, Niemczech czy Szwajcarii sprzedaż produktów ekologicznych stanowi już 5 proc. rynku żywności, a w całej dawnej UE to 3 proc. W Polsce ten udział na razie wynosi 0,2 proc. Oznacza to jednak, że nasz kraj ma przed sobą kilka dekad mocnego rozwoju i wzrostu tego rynku.