Salon Pull&Bear
Salon Pull&Bear, Inditex

Firma Inditex planuje w najbliższych tygodniach otworzyć sklep internetowy swojej flagowej marki Zara na nowym rynku. Niebawem zakupy w Zara online będą mogli zrobić klienci Rumunii. Z kolei w ostatnich tygodniach bieżącego roku zaplanowano otwarcia sklepów online Zara w Meksyku i Korei Południowej.

Z początkiem bieżącego roku firma zainaugurowała działalność sklepu online Zara w Grecji. Z raportu spółki Inditex wynika, że firma na koniec 2014 chce być dostępna online na 27 rynkach. 2013 rok był bardzo dynamiczny pod względem rozwoju sprzedaży online. Wtedy też uruchomiono sklepy Zara, Massimo Dutti oraz Zara Home w Kanadzie. Zara oraz Zara.com wystartowały także w Rosji, a Pull&Bear – w Rumunii. W sierpniu 2013 z kolei uruchomiono sklepy online Zara Home i Massimo Dutti dla klientów z Kanady. W ten sposób grupa Inditex zapewniła sobie obecność na 22 rynkach.

Więcej na temat rozwoju online grupy Inditex czytaj TUTAJ.

Jak już informowaliśmy, sprzedaż grupy Inditex z uwzględnieniem stałego kursu walut wzrosła w minionym roku finansowym o 8 proc. Jak podaje firma, sprzedaż like-for-like także wzrosła o 3 proc. w porównaniu z wynikiem osiągniętym w roku finansowym 2012.

W ostatnim roku obrotowym firma zainwestowała w rozwój – m.in. w otwarcia nowych sklepów czy centra logistyki – 1,2 mld euro.

W czasie minionych 12 miesięcy firma otworzyła łącznie 331 sklepów na 61 rynkach sprzedaży. Tym samym sieć salonów marek należących do grupy wynosi łącznie 6340 sklepy (stan na dzień 31 stycznia 2014).

Inditex do tej pory otworzył w Polsce 242 sklepy swoich marek: Zara – 45 salonów, Pull & Bear – 32, Massimo Dutti – 22, Bershka – 48, Stradivarius – 71, Oysho – 15, Zara Home – 9. Do tej pory firma nie otworzyła żadnego sklepu marki Uterque.