Swatch Store w CH Riviera
Swatch Store w CH Riviera

W marcu 2014 roku sieć salonów Swatch powiększyła się o kolejny sklep, który został otwarty w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni. Jest to największy Swatch Store w Polsce, o powierzchni 90 mkw. Za rozwój sieci sklepów na terenie kraju jest odpowiedzialna firma The Swatch Group (Polska) sp. z o.o., która planuje kolejne otwarcia.

Wystrój sklepu Swatch stanowią duże visuale na ścianach, które nawiązują do aktualnych kampanii światowych i są wymieniane kilka razy w roku. W każdym punkcie klienci znajdą kolekcje zegarków Swatch, biżuterię Swatch, a także zegarki dla dzieci marki Flik Flak.

Sklepy własne marki Swatch są obecne w Polsce od 2006 roku. Pierwszy Swatch Store został otwarty w Galerii Krakowskiej. Kolejne otwierały się w Silesii (Katowice), Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), Złotych Tarasach (Warszawa), Galerii Łódzkiej (Łódź), Bonarce (Kraków), Kaskadzie (Szczecin), Galerii Mokotów (Warszawa), Manufaktura (Łódź) i Galerii Katowickiej. Obecnie sieć Swatch liczy 11 salonów w Polsce.

Swatch Store w CH Riviera
Swatch Store w CH Riviera

W zeszłym roku Swatch Group uruchomiła pierwszy butik Hour Passion w Polsce. Butik znajduje się Poznań City Center i zajmie powierzchnię 88 mkw. na poziomie +1.

Swatch, utworzony przez Nicolasa G. Hayeka w 1982 roku, jest szwajcarskim producentem zegarków i biżuterii oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Pierwszy zegarek Swatch pojawił się na rynku szwajcarskim w 1983 roku.