Centrum Handlowe NoVa Park
Centrum Handlowe NoVa Park

Futureal nabył pełny tytuł własności do centrum handlowego NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestycja została zrealizowana jako joint venture pomiędzy Caelum Development i Futureal Group.

Futureal podpisał ze swoim partnerem joint venture, Caelum Development, ostateczną umowę nabycia 50 proc. udziałów w centrum handlowym NoVa Park, zwiększając tym samym swoje zaangażowanie w projekcie do 100 proc.

Nabycie udziałów w projekcie, jak poinformowano, motywowane było 25-proc. wzrostem frekwencji i obrotów liczonym rok do roku, umacniającym pozycję Nova Park w ponadmilionowym województwie lubuskim.

– Cieszymy się, że projekt, w który włożyliśmy tak wiele serca, przechodzi w dobre ręce tak solidnego i troskliwego partnera. Jesteśmy pewni, że Futureal będzie rozwijał potencjał centrum w jak najlepszy sposób. Chciałbym podkreślić bardzo pozytywną współpracę pomiędzy naszymi organizacjami, a zwłaszcza z moim dobrym przyjacielem Gaborem Futó, dzięki któremu udało nam się zrealizować tak dobry projekt. Dla nas jest to właściwy moment, aby wyjść z projektu i skupić się na zarządzaniu naszymi długoterminowymi inwestycjami – mówi David Sharkey, założyciel Caelum Development.

– Dziękujemy zespołowi Caelum Development za bycie naszym wspaniałym partnerem. Jestem szczególnie wdzięczny za możliwość współpracy z Davidem Sharkey, którego uczciwość, optymizm i energia inspirowały nas wszystkich do osiągania sukcesów w czasie, gdy nawet przyszłość strefy euro stała pod znakiem zapytania. Wspólnie stworzyliśmy unikalny projekt, który w krótkim czasie stał się dominującym centrum w regionie – mówi Gabor Futó, założyciel Futureal.

NoVa Park działa od kwietnia 2012 roku, na powierzchni 32,4 tys. mkw. znajdują się sklepy takich marek, jak: H&M, Bershka, Stradivarius, C&A, KappAhl, Reserved, Cubus, CCC, Calzedonia, Intimissimi, Deichmann, Intersport, Lindex, Carry, KFC, Piotr i Paweł, Pure Fitness, Smyk, Sephora, Douglas, New Yorker, Empik, Superpharm czy Media Expert.

Grupa Futureal to rodzinna firma inwestycyjno-deweloperska z projektami o wartości ponad 1,6 mld euro i działająca w Europie Środkowo-Wschodniej. Futureal pracuje w ścisłych, długoterminowych partnerstwach z miastami, najemcami i inwestorami.