Street Mall Vis à Vis w Radomiu
Street Mall Vis à Vis w Radomiu

Spółka Capital Park, inwestor i deweloper, planuje zakup nieruchomości, które będą włączone do funduszu nieruchomości high-street. – Oprócz obiektów typu high-street przyglądamy się centrom handlowym. Pracujemy bardzo intensywnie nad nowymi akwizycjami, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie. Nasza strategia zakupowa opiera się na nabywaniu obiektów generujących cash flow – powiedział portalowi Retailnet Jan Motz, prezes zarządu Capital Park SA.

– Nie chcemy tylko zarządzać, w dalszym ciągu chcemy kupować interesujące projekty, dodawać do nich wartość np. poprzez rekomercjalizację, dobudowę interesującej części handlu. Po dodaniu wartości chcemy taki obiekt sprzedać, np. do nowego FIZ-u, i dalej nim zarządzać. Jednocześnie zachowując jakiś pakiet, około 15 proc., ale też nie pozbawiając się dopływu gotówki z samej sprzedaży, co umożliwi nam kolejne akwizycje.

Spółka Capital Park 18 lutego br. rozpoczęła budowę drugiego street malla Vis à Vis. Obiekt powstanie w Łodzi przy ulicy Zgierskiej. Zakończenie budowy przewidziane jest na IV kw. 2014 roku. – Podpisanych umów najmu mamy już na 51 proc. powierzchni. Wśród najemców są: Intermarche, Rossman, Pepco – dodał Jan Motz.

Pierwszy street malla Vis à Vis działa w Radomiu, przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Struga. W kameralnym parterowym obiekcie handlowo-usługowym o powierzchni 3672 mkw. znajduje się około 20 markowych sklepów i punktów usługowych, m.in.: supermarket Tesco, Rossmann, Empik, Smyk, Pepco, salon prasowy Ruch i pralnia chemiczna. Obiekt dysponuje parkingiem na 100 samochodów.

Street Mall Vis a Vis to sieć kameralnych centrów handlowych typu convenience o powierzchni od 3 do 8 tys. mkw. zlokalizowanych przy głównych ulicach miast. Formuła Street Mall Vis a Vis jest oparta przede wszystkim na idei dostępności. Otwarcie handlu na zewnątrz, wejścia do lokali dostępne bezpośrednio z ulicy i parkingu, ograniczone do minimum powierzchnie wspólne – to elementy stanowiące przewagę Street Mall Vis a Vis nad klasycznymi centrami handlowymi. Kameralny charakter centrum, duże witryny oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe zapewniają wygodę i komfort użytkowania.

Capital Park osiąga dochody z najmu oraz ze sprzedaży nieruchomości lub produktów inwestycyjnych opartych na nieruchomościach. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza obecnie portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street zostało wyodrębnionych do nowo utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15-proc. udział. High-streety, które znajdują się w funduszu, zlokalizowane są w 26 miastach w Polsce.