Atrium Kasztanowa
Atrium Kasztanowa

W kwietniu poszerzy się oferta gastronomiczna Atrium Kasztanowa – do grona najemców dołączy naleśnikarnia „Nasz Naleśnik”. Najemca zajmie ponad 28 mkw. powierzchni centrum. W ofercie lokalu znajdzie się bogaty wybór naleśników z 79 różnymi nadzieniami.

W ubiegłym tygodniu do grona najemców Atrium Kasztanowa dołączył supermarket spożywczy Intermarché, który zlokalizowany jest na parterze. W ostatnim czasie zostało oddane do użytku dodatkowe boczne wejście do centrum, które ułatwia dotarcie do pasażu oraz supermarketu.

Atrium Kasztanowa w Pile ma ponad 12 tys. mkw. powierzchni najmu. Oferta centrum to 65 sklepów i lokali usługowych, w tym m.in.: elektromarket Media Expert i 4-salowe kino Helios. Wśród głównych najemców centrum znajdują się takie marki, jak: H&M, Reserved, Sephora, Mohito, Camaieu, Pawo, Wojas, Funk’n’Soul, Diverse, CCC, Cropp, House, Esotiq, Monnari, Home&You, Apart, Ochnik. Dla klientów Atrium Kasztanowa przeznaczono 355 miejsc parkingowych.

Atrium to  spółka sektora nieruchomości, specjalizująca się w inwestowaniu, budowie i zarządzaniu centrami handlowymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Według stanu na dzień 30 czerwca 2013 roku (i nie licząc Galerii Dominikańskiej nabytej w sierpniu 2013 roku za kwotę 151,7 mln euro) grupa była właścicielem 156 obiektów handlowych o wartości rynkowej 2,2 mld euro, zlokalizowanych w 7 krajach (głównie w Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji i w Rosji, a ponadto na Węgrzech, w Rumunii i na Łotwie) o łącznej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,245 mln mkw. W 2012 roku spółka Atrium osiągnęła dochód brutto z najmu w wysokości 193,5 mln euro. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest podwójnie notowana: na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam pod symbolem ATRS.

Atrium Poland Real Estate Management jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 6.2 zaprezentuje swoje projekty.