Galeria Goplana w Lesznie
Galeria Goplana w Lesznie

Znana jest pierwsza marka, która znajdzie się w części food court leszczyńskiego obiektu. To Olimp, restauracja typu casual dining, oferująca dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Olimp należy do polskiej grupy Gastromall. Lokalizacja, która znajdzie się w Galerii Goplana, będzie pierwszą w Lesznie.

Gastromall, który na polskim rynku gastronomicznym funkcjonuje od 1995 roku, jest właścicielem 4 marek głównych. Oprócz Olimpu z jedzeniem na wagę jest to Cesare Ristorante (kuchnia włoska), kawiarnio-lodziarnie Point Frappe oraz wyspy lodowe Lovit.

– Intensywnie rozwijamy markę Olimp, budując sieć restauracji w najbardziej prestiżowych galeriach w Polsce. Zależało nam na ekspansji w Wielkopolsce, po podpisaniu kolejnej umowy w Poznaniu, wybór padł na Leszno. Wpływ na naszą decyzję miała śródmiejska lokalizacja, aranżacja food courtu, zestaw atrakcyjnych najemców (moda, uroda), obecność silnego operatora spożywczego – uzasadnia Izabela Domaradzka, koordynator projektów, Grupa Gastromall.

Obecnie Olimp posiada 11 restauracji własnych oraz 7 franczyzowych na terenie całej Polski. W 2014 roku planowane jest otwarcie 12 kolejnych lokalizacji: 4 w Krakowie, 3 w Lublinie, po jednej w Łodzi, Wrocławiu, Olsztynie, Koninie i Kaliszu. Restauracja w Galerii Goplana pierwszych klientów zaprosi najprawdopodobniej w I kw. 2016 roku. – Olimp zajmie powierzchnię 80 mkw. i zostanie zlokalizowany w części restauracyjnej na poziomie +1 – powiedział Mariusz Kowalczyk ze spółki Libra Project, która jest odpowiedzialna za komercjalizację leszczyńskiego obiektu.

Wśród marek, które oprócz Olimpu otworzą swoje sklepy w Galerii Goplana, są mi.in: Multikino, H&M, Avans, Rossman, Martes Sport. Obiekt powstanie w samym sercu Leszna. Posiadać będzie 22,5 tys. mkw. oraz 100 lokali handlowo-usługowych. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w maju.