Era Park Handlowy Radomsko
Era Park Handlowy Radomsko

29 marca 2014 roku oddano do użytku Era Park Handlowy w Radomsku. To pierwszy tego rodzaju obiekt handlowy w Radomsku i regionie.

Kompleks usytuowany jest w ścisłym centrum miasta w sąsiedztwie dworców PKP i PKS oraz osiedli mieszkaniowych.

Nowy park handlowy ma 8,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Wśród najemców znajdują się market spożywczy oraz sklepy sieciowe znanych polskich i zagranicznych marek. Ofertę centrum handlowego uzupełniają również mniejsze punkty usługowe typu apteka, prasa, bank czy sklep z wędlinami. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępnych jest 300 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Inwestor obiektu przygotowuje realizację rozbudowy (II fazy) Era Park Handlowy w Radomsku w celu poszerzenia oferty dla klientów m.in. o kolejne marki z branży modowej, z którymi prowadzone są już zaawansowane negocjacje.

Powstanie centrum Era Park Handlowy, powiązane jest również z inwestycjami w infrastrukturę komunikacyjną, która umożliwi łatwe i szybkie dotarcie do obiektu z różnych stron miasta, w tym ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wkrótce w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego zrealizowana zostanie przebudowa jedynego w mieście tunelu przebiegającego pod torami kolejowymi, pozwalającego na szybką i bezkolizyjną komunikację z jednej części miasta do drugiej.

Inwestorem Era Park Handlowy jest firma BW Logistyka posiadająca doświadczenie w realizacji m.in. nieruchomości komercyjnych oraz centrów logistycznych. Projekt architektoniczny przygotowało kieleckie biuro architektoniczne Detan, które pracowało przy realizacji m.in. Galerii Echo w Kielcach. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Inkomet – generalny wykonawca obiektów handlowych oraz przemysłowych.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem obiektu odpowiada firma Mallson Polska, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze inwestycji komercyjnych.