guns-online-shop

Firma Divante, należąca do Grupy OEX, przejęła obsługę e-sklepu Bron.pl, należącego do firmy Kolter. Divante przejęło projekt nowego sklepu w trakcie realizacji.

Firma Kolter funkcjonuje na rynku od 1991 roku. Od początku działalności zajmuje się dystrybucją artykułów strzeleckich i obronnych bez zezwoleń. Jest właścicielem sklepu Bron.pl oraz trzech innych sklepów. Internetowy sklep Bron.pl funkcjonuje od dziesięciu lat, ostatnio przeszedł gruntowne zmiany. Związane były one z dostosowaniem e-sklepu do platformy Magento. Jak informuje w rozmowie z Evigo.pl Mirosław Klekot, Właściciel firmy Kolter, nowym wdrożeniem zajęła się pierwotnie firma Operator 24, jednak w związku z zakończeniem działalności, projekt został porzucony. 

„Firma Divante przejęła projekt. Opanowała niełatwy i dość rozbudowany projekt z wieloma niezakończonymi wątkami i problemami. Zespół zdiagnozował i poprawił wszystkie błędy poprzednika.” – mówi Mirosław Klekot. Za projekt graficzny nowego e-sklepu odpowiada Adam Nowak z firmy graficznej Tab2. Wcześniej pracował w firmie APM Media, która stworzyła pierwotną wersję sklepu Bron.pl.

sklep-internetowy-bron-pl
Sklep internetowy Bron.pl

Firma Kolter jest koncesjonowanym dystrybutorem broni bez zezwoleń, zaopatruje 300 sklepów stacjonarnych w Polsce. Prowadzi też sprzedaż przez dwa salony stacjonarne w Częstochowie. „Sprzedaż detaliczna stanowi 30% naszej działalności, a sklep internetowy odpowiada za połowę obrotu z tej sprzedaży. ” – informuje Mirosław Klekot. „Rynek ten jest bardzo przyszłościowy, szczególnie że na tle naszych zachodnich sąsiadów, nie jest jeszcze rozwinięty. Polski rynek sprzedaży broni bez zezwoleń stanowi jedną dwudziestą czeskiego i jedną trzydziestą niemieckiego rynku. Jest więc duży potencjał wzrostu.” – dodaje.