Salon sieci Neonet
Salon sieci Neonet

Wkrótce Galeria Rumia rozszerzy swoją ofertę o kolejnego najemcę. Upside Property Management, zarządca obiektu, podpisał umowę najmu z siecią Neonet, oferującą artykuły oraz akcesoria RTV i AGD.

Salon Neonet zajmie lokal o powierzchni 540 mkw. i znajdzie się na poziomie 0 obiektu. Otwarcie sklepu planowane jest na czerwiec 2014.

Neonet jest firmą posiadającą w swojej ofercie produkty z branży: RTV, AGD, akcesoria oraz multimedia. Współpracuje z największymi producentami w Polsce i na świecie. Powstało już blisko 300 salonów sprzedaży na terenie całego kraju.

– Większość sieci kładzie nacisk na rozwój w dużych aglomeracjach, jednak duża ich liczba widzi także potencjał w miastach średniej wielkości. Dla takich miast jak Rumia trzeba jednak opracować odpowiednią formułę handlową, która jest inna niż w dużych aglomeracjach. W dzisiejszych czasach najemcy otwierają sklepy z większą ostrożnością niż kilka lat temu. Przede wszystkim bardzo starannie oceniają potencjał rynku. Lokalizację Galerii Rumia należy jednak rozpatrywać jako część aglomeracji trójmiejskiej – mówi w rozmowie z Retailnet Karol Kalicki, prezes zarządu i założyciel Upside Property.

– Rumia stanowi obecnie dynamicznie rozwijające się zaplecze mieszkalne dla osób pracujących w Trójmieście, przyciąga wielu nowych mieszkańców, szczególnie ludzi młodych. Przykładem dobrze odzwierciadlającym tą charakterystykę może być bardzo dobre otwarcie Multikina w Galerii Rumia. Wiadomo, że tego typu najemcy najchętniej otwierają się raczej w większych miastach. Tymczasem Multikino w Galerii Rumia ma się bardzo dobrze i notuje od swojego otwarcia wyniki sprzedaży powyżej prognoz. W Rumi w kompleksowy sposób łączymy zarówno koncepty modowe – jak Reserved, Mohito, Cubus, C&A, ze sklepami profilu ekonomicznym – jak supermarket, dyskonty odzieżowe: Pepco, KiK, Textil Market – oraz ofertą gastronomiczną i rozrywkową, jak wspomniane wcześniej Multikino, TigerGym i food court – dodaje.

Podpisanie przez Upside Property Management umowy ze sklepem Neonet jest kolejnym etapem rekomercjalizacji Galerii Rumia.

Przypomnijmy, że już niebawem do grona najemców centrum dołączą także KiK, Jysk, a w drugiej połowie tego roku także nowy operator spożywczy – Bierdronka. Zarządca informuje ponadto, że jest w trakcie negocjacji kolejnych umów z przedstawicielami wielu branż.

Galeria Rumia leży przy głównej trasie przejazdowej z Trójmiasta na Pomorze Zachodnie, blisko stacji SKM. Galeria Rumia ma ponad 40 tys. mkw. powierzchni całkowitej i oferuje klientom 460 miejsc parkingowych. W obiekcie znajdują się trzy poziomy handlowe. Do głównych najemców należą: Delima, C&A, Reserved, Multikino, Cubus, Cropp Town, Pepco, Rossmann i CCC.