Pozyskiwanie funduszy
Pozyskiwanie funduszy

Firma Blackstone zakończyła proces pozyskiwania środków w ramach czwartego funduszu European Real Estate Fund. Łącznie na europejskie nieruchomości komercyjne fundusz będzie mógł wydać 5,1 mld euro.

European Real Estate Fund to największy w historii fundusz nieruchomościowy

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym inwestorom za ich wsparcie. Fakt, że w zaledwie 6 miesięcy zebraliśmy ponad 5 mld euro, jest świadectwem umiejętności 60-osobowego zespołu Blackstone, inwestującego w europejskie nieruchomości komercyjne. Mamy 17 lat doświadczenia w Europie i jesteśmy przygotowani do realizacji inwestycji w całej Europie oraz podnoszenia wartości naszych nieruchomości – powiedział Ken Caplan, Head of European Real Estate at Blackstone.

Blackstone specjalizuje się w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty zależne od Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 mld dolarów. Obecnie Blactone zarządza kapitałem inwestorskim wynoszącym 64 mld dolarów.

W Polsce Blackstone poprzez platformę King’s Street Retail posiada m.in. centra handlowe: Magnolię Park we Wrocławiu, Galerię Twierdza Kłodzko, Galerię Twierdza w Zamościu, Galerię Pestka w Poznaniu, Wzorcownię Włocławek, Galerię Tęcza w Kaliszu oraz Galerię Leszno. Ponadto Blackstone jest udziałowcem spółki Valad Europe, która kontroluje fundusz centrów handlowych w Polsce, należąc do GE Capital Real Estate.