Matras
Matras

Sieć księgarni Matras poinformowała o pozyskaniu dodatkowych 2,5 tys. punktów odbioru swoich przesyłek z książkami. Od 1 kwietnia 2014 roku klienci sieci księgarskiej Matras mogą odbierać przesyłki, korzystając z usługi Paczka w Ruchu.

– Taka forma odbioru przesyłek jest kolejnym krokiem naprzeciw potrzebom klientów Matras. Nowa forma dostawy  może być istotna szczególnie dla tych, którzy mieszkają w pewnej odległości np. od księgarni Matras i mają mniejsze możliwości korzystania z osobistego odbioru, jak też innych sposobów dostawy (kurier, Paczkomat, Poczta Polska). Klienci Matras w większości wolą odbierać swoje przesyłki w najbliższej księgarni Matras, jednakże w niektórych przypadkach musieli oni do niej dojechać, a teraz swoje zamówienie będą mogli odebrać tuż za rogiem – mówi Mariusz Rutowicz, prezes Matrasa.

– Paczka w Ruchu to rewolucja na rynku logistycznym. Dzięki sieci ponad 2,5 tys. kiosków i salonów prasowych zlokalizowanych w całej Polsce, od największych miast po najmniejsze wioski, docieramy do każdego klienta. To właśnie klient decyduje, gdzie i kiedy chce odebrać paczkę. Nie musi czekać na kuriera, nie musi stać w kolejce na poczcie. Jego paczka będzie na niego czekała od wczesnego ranka do wieczora. Oprócz gęstej sieci punktów naszą przewagą jest również nowoczesna i sprawna logistyka, dzięki której od lat codziennie rano do kiosków trafiają poranne gazety. Dzięki temu Paczka w Ruchu jest niezawodną i wygodną usługą. Cieszę się, że do klientów korzystających z tej usługi dołączyła sieć księgarni Martas – mówi Dariusz Stolarczyk, członek zarządu Ruch SA.

Dostawa przesyłki z Matrasa do najbliższego kiosku Ruchu kosztuje 6,90 zł  przy zamówieniu o wartości do 69 zł i  4,90 zł przy zamówieniu o wartości między 70 a 139 zł.

Paczkę należy odebrać  w ciągu 5 dni od nadania jej przez matras.pl. Logistykę dostawy swojej paczki klienci Matras będą mogli śledzić na stronie: http://paczkawruchu.pl/, wpisując jej numer w zakładce „Śledź swoją paczkę”. Ruch zapewnia bezpieczeństwo przesyłek: wszystkie paczki są magazynowane i transportowane w specjalnie plombowanych kontenerach.

Matras w swoich księgarniach oferuje ponad 120 tys. tytułów. Księgarnie Matras to ponad 170 księgarń w 70 miejscowościach, w całej Polsce.