Gemini Park Bielsko-Biała
Gemini Park Bielsko-Biała

9 kwietnia 2014 roku nastąpi otwarcie rozbudowanego Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała, największego obiektu handlowego w regionie. Prace budowlane trwały 20 miesięcy.

– Zmiany wynikające z rozbudowy to nie tylko powiększenie obiektu. Wprowadzamy też nową strategię rozwoju Gemini Park. Osią wszystkich wprowadzanych przez nas zmian jest „jakość” – dotyczy ona nowej, bogatej oferty handlowej skierowanej do rodzin z dziećmi, kontaktów z naszymi najemcami oraz samej nowoczesnej powierzchni handlowej, która spełnia najwyższe standardy – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała.

Oferta Gemini Park Bielsko-Biała powiększy się z 80 do 120 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych zlokalizowanych na ponad 40 tys. mkw. GLA. Tym samym obiekt będzie posiadał jedną z największych powierzchni w regionie.

Pierwszych klientów powitają nowe w tym centrum brandy,  m.in. Stradivarius, Bershka, Cropp, Hebe, Sinsay, Bata, Kazar, Smyk, Swiss, Inglot, Taboo, Cukiernia Sowa i wiele innych. Doceniając potencjał rozbudowanego Gemini Park Bielsko-Biała, wielu dotychczasowych najemców zdecydowało się otworzyć odmienione salony w nowej części obiektu. Swoje sklepy otworzą też regionalni operatorzy, których lokale, jak informuje zarząd obiektu, urozmaicą ofertę centrum i wyróżnią je na tle konkurencji.

Przypomnijmy: Centrum Handlowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, pomiędzy 3 jego najważniejszymi arteriami: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Atutem lokalizacji  jest także bezpośrednie sąsiedztwo 3 największych osiedli mieszkaniowych oraz bliska odległość od jednych z bogatszych dzielnic Bielska-Białej. Obiekt swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Strefa zasięgu Gemini Park to blisko 600 tys. mieszkańców, zaś po ukończeniu planowanych na ten rok inwestycji drogowych łączących miasto z południową granicą,  jego zasięg dodatkowo wzrośnie.

Za koordynację inwestycji odpowiada firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio. Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą centrum.