Realizacja Forbis Group
Realizacja Forbis Group

– Ekologia w branży retail to nowy trend, który ma szanse pozostać na rynku na dłużej, nie tylko ze względu na ochronę środowiska i energooszczędność, ale także z powodów wrażeń wizualnych, które niewątpliwie wpływają na odbiór marki – powiedziała Anna Sulima-Gillow z Forbis Group.

– Po tego typu rozwiązania w wystroju wnętrza sklepu często sięgają nowe marki lub te, które chcą odświeżyć swój wizerunek – podkreśla Anna Sulima-Gillow z Forbis Group. Do najpopularniejszych materiałów reprezentujących ten trend należą sklejka i jasne drewno. Równie często pojawiają się len, bawełna, wiklina, bambus czy kamień. Wykorzystywane są kolory nawiązujące do barw ziemi, takie jak beże, brązy, zielenie. Tego typu materiały nadają aranżacji świeżości, odmładzają wizerunek marki. Dlatego często stosuje się je, aby do istniejącej już firmy przekonać młodsze grono klientów bądź ludzi prowadzących zdrowy, ekologiczny styl życia. Co ciekawe, tego typu rozwiązania są stosowane obecnie w większości obiektów, ale nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.

– Od dawna stosujemy energooszczędne oświetlenie LED zarówno do podświetlania mebli, jak też jako główne źródło światła w lokalach. Często dla aranżacji w galeriach handlowych musimy przedstawiać certyfikaty potwierdzające zgodność z BREEAM lub LEED. W skrócie oznacza to, że materiały wykończeniowe są nie tylko bezpieczne dla zdrowia ludzi i dla środowiska, ale np. płyty meblowe użyte do produkcji wyposażenia sklepu powstały z drewna pochodzącego ze zrównoważonych upraw oraz że po zużyciu można je poddać recyklingowi – dodała Anna Sullima-Gillow.

Forbis Group jest ekspertem w rozwiązaniach projektowych dla branży retail. Oferuje projektowanie wnętrz zarówno punktów handlowo-usługowych, jak i części wspólnych w centrach handlowych. Zapewnia kompleksową aranżację i ekspozycję produktów. Wykonuje i dostarcza pełne wyposażenie sklepów, w tym meble sklepowe własnej produkcji, zapewniając wysoki profesjonalizm działań oraz skuteczny project management.