Obecnie Immofinanz Group realizuje w Polsce m.in. CH Tarasy Zamkowe
Obecnie Immofinanz Group realizuje w Polsce m.in. CH Tarasy Zamkowe

Spółka Immofinanz Group, właściciel budowanego w Lublinie centrum handlowo-rozrywkowego Tarasy Zamkowe, sfinalizowała umowę najmu z grupą LPP – największą siecią odzieżową w Polsce oraz znaczącym graczem na międzynarodowym rynku ubrań.

Sklepy marek grupy LPP w Tarasach Zamkowych zajmą łącznie około 4,2 tys. mkw., co jest równe 11 proc. powierzchni handlowej powstającej galerii.

W Tarasach Zamkowych znajdą się wszystkie marki grupy LPP. Największy salon otwarty zostanie przez markę Reserved i będzie dysponował powierzchnią 1,8 tys. mkw. Powierzchnia sklepu Cropp to 580 mkw., House – 560 mkw., Sinsay – 460 mkw., natomiast Mohito – 410 mkw. Sklep marki Home&You, specjalizującej się w wystroju wnętrz, zajmie 400 mkw.

– Do grupy LPP należą pożądane przez konsumentów marki, które od lat cieszą się ogromną popularnością na polskim rynku. LPP oferuje kolekcje zgodne ze światowymi trendami i trafia w potrzeby swoich klientów. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że do grona naszych najemców dołączył tak kluczowy partner jak grupa LPP. Obecność wszystkich marek z portfolio LPP z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie wśród kolejnych najemców – informuje Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Prace budowlane na parterze budynku centrum handlowo-rozrywkowego Tarasy Zamkowe zostały niemal w całości ukończone. Obecnie prace prowadzone są na pierwszym i drugim piętrze obiektu.

Budowa centrum handlowego Tarasy Zamkowe
Budowa centrum handlowego Tarasy Zamkowe

– Otwarcie Tarasów Zamkowych jest planowane na I kw. 2015 roku. Wiosenny termin otwarcia umożliwi naszym najemcom przygotowanie oferty handlowej oraz zaprezentowanie klientom najnowszych kolekcji na nadchodzący sezon – dodaje Zehetner.

Tarasy Zamkowe to centrum handlowo-rozrywkowe, w którym znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych, o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 38 tys. mkw. Na trzech poziomach parkingu podziemnego znajdzie się ponad 1,4 tys. miejsc postojowych.

Projekt galerii przygotowało Biuro Architektoniczne Stelmach i Partnerzy. Całkowity koszt inwestycji wynosi 480 mln zł.

W gronie najemców jest już m.in. hiszpańska grupa Inditex – jedna z największych firm odzieżowych na świecie. W Tarasach Zamkowych Inditex otworzy pełną gamę swoich marek (Zara, Pull&Bear, Massimo Duti, Bershka, Stradivarius, Oysho i Zara Home). Sklepy marek grupy Inditex zajmą 5,3 tys. mkw., czyli 15 proc. całkowitej powierzchni najmu centrum.