Sklep Wojas
Sklep Wojas

Zarząd spółki Wojas SA poinformował, iż wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez spółkę w marcu 2014 roku wyniosła 17,9 mln zł.

Przychody osiągnięte w marcu tego roku były wyższa o 28,7 proc. od osiągniętych w marcu ubiegłego roku.

W okresie styczeń – marzec 2014 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 44,5 mln zł i była wyższa o 23,8 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w marcu 2014 roku wyniosły 15,2 mln zł i były wyższe o 51,7 proc. od przychodów osiągniętych w marcu 2013 roku.

Narastająco w okresie styczeń – marzec 2014 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 37,5 mln zł i były wyższe o 43,7 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W ostatnim czasie firma Wojas przedłużyła także umowę kredytową zawartą w 2011 roku z bankiem BNP Paribas. Chodzi o linię kredytową umożliwiającą korzystanie z 9 mln złotych. Obecna umowa obowiązywać będzie do 1. czerwca 2015 roku. Jej warunki pozostały bez zmian.

Przypomnijmy: strategia grupy Wojas SA zakłada wzrost liczby placówek własnych oraz poprawę efektywności w dotychczasowych placówkach. Spółka zakłada utrzymanie obecnej dynamiki sprzedaży skonsolidowanej przy znacznej poprawie wyniku na działalności operacyjnej.

Na koniec grudnia 2013 roku własna detaliczna sieć sprzedaży Wojas liczyła 155 sklepów, na co składało się: 146 salonów firmowych Wojas w kraju oraz 9 salonów firmowych Wojas na Słowacji.

Wojas jest jednym z największych polskich producentów obuwia. W ofercie marki Wojas znajduje się skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz trekkingowe.