Plac Vogla
Plac Vogla

Na wrześniowych targach Shopping Center Forum 2014 firma Ghelamco zaprezentuje 4 inwestycje zaplanowane w Łomiankach, Piasecznie i Wilanowie (lokalne ośrodki handlu i usług) oraz koncepcję nowego projektu w centrum Warszawy. Z projektami firmy będzie można zapoznać się na stoisku 5.6.

Pasaż Tukanów w Piasecznie, Prochownia Łomianki oraz Plac Vogla to propozycje stworzone dla lokalnych społeczności łączące w sobie niebanalną, estetyczną architekturę, tenant mix dopasowany do indywidualnych potrzeb klientów oraz przestrzeń przeznaczoną do organizacji wydarzeń o charakterze lokalnym. Dzięki niedużej skali (7 tys.–12 tys. mkw.), niskiej, parterowej zabudowie oraz dostępowi do lokali bezpośrednio z ulicy, kameralne projekty Ghelamco, zaplanowane w formacie „open air center” będą stanowić alternatywę dla wielkoformatowych galerii handlowych, stanowiąc przyjazne i komfortowe miejsca codziennych zakupów dla mieszkańców pobliskich osiedli.

Ghelamco planuje dostarczenie na rynek wszystkich 3 projektów do końca 2015 roku. Najwcześniej rozpocznie się budowa Placu Vogla w Wilanowie. Inwestycja posiada prawomocne pozwolenie na budowę oraz pierwszych najemców: Delikatesy Alma, Optyk Tondryk, salon Orange oraz salonik Kolporter. Projekty obiektów komercyjnych Ghelamco zostały opracowane przez pracownię architektoniczną Arch Magic.

Za najem powierzchni w sektorze retail w Ghelamco odpowiada Marcin Andruszko, Leasing Manager Ghelamco Poland. Proces ich komercjalizacji wspiera agencja DTZ.

Ghelamco Poland to deweloper i generalny wykonawca działający na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu powierzchni biurowych i magazynowych. Ponadto pod marką Ghelamco Residential realizuje projekty mieszkaniowe o wysokim standardzie.

Więcej szczegółów na temat SCF 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.