Wizualizacja Vendo Park Chełm
Vendo Park Chełm

Rozpoczynają się prace na budowie Vendo Park Chełm – kolejnej inwestycji TREI Real Estate. W ostatnim czasie został wyłoniony generalny wykonawca obiektu, firma Swietelsky sp. z o.o., której przekazano już plac budowy.

– Teren inwestycji został przekazany i w pierwszej kolejności nastąpi jego zabezpieczenie. Pierwsze prace ruszą w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że dzięki doświadczeniu firmy Swietelsky sp. z o.o. budowa nowego Vendo Parku będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem i wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych etapach inwestycji – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Mariusz Rodak, członek zarządu TREI Real Estate.

Vendo Park Chełm będzie pierwszym wielobranżowym, nowoczesnym obiektem handlowym w Chełmie. Znajdzie się w sąsiedztwie największego i najgęściej zaludnionego rejonu miasta, przy Al. 3 Maja. Bliskość ścisłego centrum, lokalizacja, dostępność, a także szeroka oferta handlowa, jak poinformował inwestor, czynią z Vendo Park idealną lokalizację na codzienne zakupy i tworzą nowy, kluczowy punkt na mapie handlowej miasta.

Z powierzchni około 5 tys. mkw. pozostały obecnie ostatnie wolne lokale do wynajęcia. Otwarcie obiektu realizowanego we współpracy z firmą Vertano Real Estate sp. z o.o. planowane jest na jesień 2014 roku.

TREI Real Estate GmbH jest spółką zarządzającą nieruchomościami należącymi do grupy kapitałowej Tengelmann. Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w 6 innych krajach w Europie. Główną działalnością TREI, oprócz zarządzania istniejącymi nieruchomościami, jest budowa parków handlowych pod nazwą Vendo Park w Czechach, Słowacji i Polsce. Aktualnie w toku jest ponad 20 projektów w kraju i zagranicą.