Amazon e-commerce

Amazon.co.uk wstrzymuje darmowe dostawy do dużej liczby krajów europejskich, w tym do Polski. Od tej pory klienci będą musieli ponosić koszty przesyłki. Program darmowych dostaw  „Super Saver” został wstrzymany dla kilku krajów europejskich.

„Od 3 kwietnia 2014 roku usługa Free Super Saver Delivery nie będzie już dostępna dla zamówień z Belgii, Danii, Finlandii, Gibraltaru, Islandii, Luksemburga, Holandii, Polski, Portugalii i Szwecji.” – czytamy na stronie firmy.

Dotychczas w ramach usługi  Free Super Saver Delivery zamówienie przekraczające wartość 25 funtów było realizowane do Polski z darmową dostawą. Uruchomiona w październiku 20120 roku opcja sprawiła, że Amazon był realna konkurencją dla lokalnych graczy nie tylko w Polsce, ale i na wielu europejskich rynkach.

Od teraz usługa darmowej dostawy będzie dostępna jedynie dla adresów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Klienci w pozostałych krajach europejskich będą musieli ponosić koszty przesyłki. Standardowa opłata będzie wynosiła 25 zł.

Amazon nie podaje przyczyn, dla których podjął decyzję o wstrzymaniu darmowych dostaw, dla rodzimych graczy jest to jednak dobra nowina. Jedna z zalet, którymi światowy gigant konkurował na polskim rynku, została właśnie zniwelowana. Dopóki więc Amazon nie zdecyduje się wejść na polski rynek, polskie platformy handlowe mogą spać spokojnie. O tym, że Amazon planuje ekspansję do Polski zrobiło się głośno, gdy koncern poinformował, że planuje wybudować w naszym kraju swoje centra logistyczne. Nie poszły jednak za tym dalsze ruchy, które mogłyby świadczyć o tym, że Amazon zagości w najbliższej przyszłości w Polsce, a centra logistyczne mają raczej posłużyć realizacji zamówień w Niemczech.