Robert Szczepanek, radca prawny, Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm

Kancelaria Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm specjalizująca się w prawie nieruchomości oraz kompleksowej obsłudze procesów inwestycyjnych została partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

– Chcielibyśmy podczas Shopping Center Forum – wraz z naszymi partnerami z Unii Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych – rozpocząć cykl dyskusji o problemach deweloperów nieruchomości komercyjnych w Polsce. Nie ulega bowiem wątpliwości, że problemy takie istnieją – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Robert Szczepanek, radca prawny i założyciel Kancelarii Causa Finita.

– Deweloperzy borykają się z przewlekłością procedur administracyjno-prawnych, ekoterrorystami, oderwanymi od realiów gospodarczych oczekiwaniami lokalnych władz, nieuczciwymi najemcami, niedookreślonymi standardami i przepisami prawa obejmującymi najem lokali w centrach handlowych, etc. Chcielibyśmy, aby w ślad za taką dyskusją poszła inicjatywa ustawodawcza mająca na celu zmianę niekorzystnych dla deweloperów przepisów – podkreśla Robert Szczepanek.

Kancelaria Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm specjalizuje się w prawie nieruchomości oraz kompleksowej obsłudze procesów inwestycyjnych obejmujących przede wszystkim nieruchomości komercyjne, takie jak centra handlowe oraz hotele.

Kancelaria podzielona jest na 3 departamenty: korporacyjny, komercjalizacji oraz rynku hotelarskiego. Departament komercjalizacji zajmuje się obsługą prawną procesu najmu powierzchni w centrach handlowych. Departament hotelowy przeznaczony jest do obsługi prawnej deweloperów nieruchomości hotelowych, w szczególności tych, które mają funkcjonować w ramach międzynarodowych sieci hotelarskich. Departament korporacyjny zajmuje się kompleksowo procesem inwestycyjnym: od etapu pozyskania gruntu pod budowę, przez przygotowanie formalnoprawne inwestycji, obsługę prawną procesu budowlanego, po procedury związane z finalizacja inwestycji i oddaniem jej do użytkowania. Departament ten odpowiada również za bieżącą obsługę prawną deweloperów nieruchomości komercyjnych.