Beatrice Lafon, prezes Claire's
Beatrice Lafon, prezes Claire's

Firma Claire’s, właściciel sieci sklepów z biżuterią i dodatkami modowymi, ogłosiła rezygnację Jamesa D. Fieldinga ze stanowiska prezesa firmy. Zarząd firmy powołał Beatrice Lafon, dotychczasową prezes Claire’s Europe, do objęcia stanowiska nowego prezesa firmy. Zmiana wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym od 2 kwietnia 2014 roku.

– Dziękujemy Jimowi za jego wkład w firmę podczas pełnienia stanowiska prezesa Claire’s przez ostatnie 2 lata. Pod jego przewodnictwem firma poczyniła ważne kroki w dziedzinie merchandisingu i rozszerzyła platformę sprzedaży elektronicznej Icing na Kanadę i Europę. Życzymy Jimowi powodzenia we wszelkich przyszłych przedsięwzięciach. Beatrice to silny lider z rozległym doświadczeniem w handlu detalicznym. Posiada ona dogłębne zrozumienie naszej firmy oraz udowodnioną umiejętność maksymalizowania sprzedaży w istniejących placówkach oraz otwierania dobrze prosperujących nowych sklepów. Zarząd firmy jest pewien, że Beatrice posiada umiejętności czyniące ją doskonałym liderem Claire’s. Mamy niezwykłe szczęście, że w ramach firmy posiadamy tak wykwalifikowanego następcę – skomentował Peter P. Copses, przewodniczący zarządu Claire’s.

– Jestem bardzo wdzięczna za to, że otrzymałam szansę przewodzenia Claire’s jako prezes. Jako prezes Claire’s Europe przez ostatnie 3 lata kierowałam międzynarodowym biznesem obejmującym 15 krajów w niełatwym klimacie makroekonomicznym. Jako prezes Claire’s cieszę się, że będę miała możliwość tworzenia wartości przez wykorzystanie najlepszych praktyk, unikalnych talentów naszych pracowników z Ameryki Północnej i Europy, jak również siły naszego zespołu działu zakupów w Azji. W partnerstwie z naszymi franczyzobiorcami na całym świecie będziemy dążyć do maksymalizacji globalnej sprzedaży i EBITDA – dodała Beatrice Lafon.

W Polsce Claire’s prowadzi sieć 32 sklepów zlokalizowanych tylko w centrach handlowych na terenie całego kraju.

Claire’s Stores, Inc. jest jedną z globalnych sieci sklepów oferujących biżuterię i dodatki dla młodych kobiet. Firma prowadzi działalność za pośrednictwem 2 typów sklepów: Claire’s oraz Icing. Na dzień 2 listopada 2013 roku firma Claire’s Stores, Inc. posiadała 3118 sklepów w 18 krajach w Ameryce Północnej, Europie oraz Chinach. Firma posiada również 414 sklepów franczyzowych w 26 krajach, głównie na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz w Ameryce Środkowej i Południowej.