Centrum Handlowe Łacina
Centrum Handlowe Łacina

Apsys Polska zaprezentuje podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition powstające w Poznaniu Centrum Handlowe Łacina. Otwarcie CH Łacina planowane jest na 2016 rok.

Galeria handlowa umiejscowiona będzie w pobliżu Ronda Rataje. Łączna powierzchnia najmu to 99 tys. mkw., co czyni z Łaciny jedno z największych w Polsce centrów handlowo-rozrywkowych. W ofercie centrum znajdzie się 300 najemców. Na terenie kompleksu będzie 3,3 tys. miejsc parkingowych.

Strefa zasięgu obiektu obejmie ponad 760 tys. mieszkańców w odległości 30 min jazdy samochodem oraz ponad 995 tys. mieszkańców w odległości 45 min (badanie rynku wykonane przez Jones Lang LaSalle). Całkowity koszt inwestycji to 290 mln euro. Projekt architektoniczny CH Łacina stworzyła pracownia RTKL.

Obiekt docelowo ma spełniać nie tylko rolę komercyjną, ale również ma być miejscem zapewniającym rozrywkę, gdzie można spędzić wolny czas. CH Łacina zostanie wkomponowana w otaczający krajobraz, stworzona zostanie infrastruktura do spacerów oraz jazdy na rowerze. Na terenie galerii znajdą się także fontanna oraz amfiteatr, gdzie będą odbywały się liczne wydarzenia kulturalne.

Ostatnio do grona najemców dołączyła grupa Inditex, która wprowadzi do galerii takie marki, jak: Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Zara Home, Stradivarius oraz Oysho. W wyniku porozumienia z grupą Inditex wynajęte zostanie ponad 6,2 tys. mkw. powierzchni handlowej centrum.

Apsys jest operatorem w branży centrów handlowych istniejącym w Polsce od 1996 roku. Firma, działając jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menedżer projektu oraz zarządca nieruchomości, świadczy kompleksowe usługi zarówno w odniesieniu do centrów należących do spółki, jak również tych pozostających pod jej zarządzaniem.

W Polsce Apsys zarządza obecnie 18 centrami handlowymi o całkowitej powierzchni GLA 650 tys. mkw. zlokalizowanymi w 13 największych miastach.

CH Łacina zostanie zaprezentowane na stoisku 2.1. Forum odbędzie się 17-18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej informacji o Forum TUTAJ.