McDonald's
McDonald's

W ostatnich dniach ruszyły 2 kolejne restauracje sieci McDonald’s w centrach handlowych w Siedlcach i Kaliszu.

– Centra handlowe czy sąsiedztwo hipermarketów to dla McDonald’s jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce – mówi Retailnet Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska. – Obecnie obejmuje ona 332 lokale, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu. Mamy nadzieję, że oferta McDonald’s Polska trafi również w oczekiwania klientów siedleckiej galerii.

W tym roku McDonald’s Polska otworzył 7 restauracji w naszym kraju, a kolejnych 9 jest w budowie.

Kolejna nowa restauracja sieci została otwarta w Świnoujściu. Lokal mieści się w wolnostojącym, parterowym budynku z parkingiem o powierzchni użytkowej około 450 mkw. i 96 miejscami siedzącymi wewnątrz.

– Wiem, że już od dawna wśród mieszkańców Świnoujścia pojawiały się liczne głosy za tym, by w mieście powstał McDonald’s. Bardzo się cieszę, że w końcu do tego doszło. Wraz z moją załogą zrobimy wszystko, by zaoferować naszym gościom najwyższą jakość produktów i obsługi – mówi Artur Pokorski, licencjobiorca McDonald’s, który prowadzi 4 restauracje w województwie zachodniopomorskim: 3 w Szczecinie oraz 1 w Świnoujściu.

Także pierwsza restauracja sieci została otwarta w Przemyślu. We wnętrzu na gości przygotowano 89 miejsc siedzących oraz kącik kawiarniany McCafé. Również pierwsze lokale sieć zdecydowała się otworzyć w Szczecinku i Chełmie. W obu lokalach przygotowano 83 miejsca siedzące dla gości.

Z kolei w Białymstoku otwarto 3. w tym mieście lokalizację sieci. Wewnątrz restauracji znajduje się strefa McCafé oraz Gym&Fun. Na gości czeka ponad 100 miejsc siedzących.

Z ponad 330 restauracji McDonald’s w Polsce 203 prowadzone są przez 59 franczyzobiorców. Wśród wszystkich lokali 236 restauracji posiada funkcję McDrive, 107 restauracji działa z opcją McCafé, a 56 lokali posiada opcję Gym&Fun. W Polsce sieć zatrudnia łącznie ponad 16 tys. pracowników.