Kolekcja Sinsay
Kolekcja Sinsay

Spółka LPP kontynuuje ekspansję marki odzieżowej Sinsay w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, w kwietniu ruszą 2 sklepy marki w Rosji i po 1 na Ukrainie i Litwie. Obecnie w Polsce i za granicą funkcjonuje łącznie 81 punktów sprzedaży Sinsay.

Pierwsze otwarcie zaplanowano na 15 kwietnia na Ukrainie w CH Port City w Łucku (pow. 398 mkw.). Natomiast pod koniec miesiąca ruszy sklep na Litwie w CH Akropolis w Siauliai (pow. 363 mkw.) oraz 2 sklepy w Rosji: w galerii Izumrudnyj Gorod w Tomsku (pow. 371 mkw.) i w CH Kontynent w Magnitogorsku (pow. około 413 mkw.).

W tym roku spółka LPP uruchomiła już 5 sklepów Sinsay poza Polską: 4 w Rosji – w Galerii Krasnodar (pow. 531 mkw.), w CH Filion w Moskwie (pow. 311 mkw.), w CH Greenwich w Ekaterinburgu (pow. 430 mkw.) i w Murmańsku (pow. 379 mkw.). Jeden został zlokalizowany na Ukrainie w CH Leopolis King Cross we Lwowie (pow. 318 mkw.).

W zeszłym roku spółka otworzyła 4 salony w Czechach: w Centrum Handlowym Cerny Most i Vaclavskie Namesti w Pradze, w Galerii Santovka w Olomounc oraz w CH Karolina Ostrava w Ostravie. W Rosji ruszyła placówka marki w CH Aura w miejscowości Yaroslavl.

Sinsay jest najnowszym brandem w portfolio LPP, który pojawił się na rynku w marcu 2013 roku. Odzież marki Sinsay przeznaczona jest dla dziewcząt i młodych kobiet w grupie wiekowej 15–24, ze szczególnym uwzględnieniem licealistek. Salony Sinsay mają powierzchnię od 200 do 400 mkw. Od października 2013 roku działa sklep internetowy marki Sinsay www.sin-say.com/pl/. Działa on na tej samej platformie, która obsługuje sklep online brandu Reserved.

LPP SA jest właścicielem sieci sklepów odzieżowych. Do firmy należą salony marek Sinsay, Reserved, Cropp, House oraz Mohito. Większość z nich funkcjonuje w centrach i galeriach handlowych. LPP poza Polską posiada salony sprzedaży w 12 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.