Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

Kolejni najemcy zdecydowali się dołączyć do elbląskiego Centrum Handlowego Ogrody. Polska marka Lavard, oferująca elegancką odzież dla mężczyzn, otworzy nowy salon firmowy o powierzchni 108 mkw. Firma Ochnik, będąca wiodącym producentem odzieży i galanterii skórzanej, zajmie 65 mkw. Szwajcarskie zegarki firmy Swatch będzie można kupić w nowym salonie firmy Brange o powierzchni 55 mkw.

Zakupy w nowych salonach będzie można zrobić po oficjalnym otwarciu Centrum Handlowego Ogrody pod koniec 2014 roku.

Obecnie w zmodernizowanej części Galerii dla klientów jest już otwartych 25 sklepów, a stopień komercjalizacji obiektu wynosi 65 procowa. W chwili obecnej prowadzone są zaawansowane negocjacje z najemcami na kolejne 15 proc. powierzchni Centrum. Po ich zakończeniu poziom komercjalizacji Ogrodów, prowadzonej przez Acteeum oraz CBRE, wzrośnie do 80 proc.

Swoje salony w przebudowanej części Ogrodów otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC, Deichmann, House, Sinsay, Douglas, Orsay, Vision Express, Matras, Wojas, Quiosque, Apteka Centrum, Lara Fabio, Orange, Crux, YES, Esotiq, pralnia Perfect Clean, Plus GSM, T-mobile, In Medio, Play, Piekarnia Raszczyk, Kantor, Yves Rocher oraz Apart na pasażu w formie dwóch stoisk. Nieprzerwanie swoich klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach handlowych znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, Cropp Town, Mohito,  Camaieu, Sizeer, Rossmann, Home&You, McDonald’s, Lavard, Apart, Trojan Horse, Grycan, Ochnik, Dobre Smaki, Brange, Delikatesy Kogutek, Jubimax, Swiss, Marylin, Jubirex, Centrum Wczasowe Wakacje.pl oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na około 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA. Oficjalne otwarcie kompleksu po rozbudowie planowane jest na koniec 2014 roku.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów.  Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Certyfikat potwierdza proekologiczność zastosowanych technologii i całego procesu budowy nowego centrum handlowego oraz przyjazność budynku dla użytkowników i otoczenia.