tesco-virtual-reality

Pod koniec marca 2014 roku Facebook przejął Oculus VR, firmę, która stworzyła okulary dla graczy Oculus Rift. Jednocześnie pojawiła się firma, która zajmuje się sprzedażą domen w wirtualnej rzeczywistości.

Firma Premium Virtual Reality Domain Names zauważa, że większość osób przegapiło możliwość nabycia nazw domen, które były kiedyś dostępne, ponieważ nikt nie wiedział zbyt wiele o tym, czym właściwie jest internet.

Facebook przejął firmę Oculus VR za ok. dwa miliardy dolarów z zamiarem rozszerzenia zastosowań wirtualnej rzeczywistości poza świat gier komputerowych: w komunikacji, mediach, rozrywce, edukacji i w innych obszarach. „Mobilność to dzień dzisiejszy, my zaś chcemy się przygotować na nadejście platform przyszłości.” – powiedział Mark Zuckerberg, prezes i założyciel Facebooka. „Oculus ma szansę stworzyć najbardziej społeczną platformę w historii, zmienić sposób pracy i komunikacji.”

Wizja zaprezentowana przez Facebooka była widocznie tak sugestywna, że znalazła się firma, która pozycjonuje się jako pierwszy sprzedawca domen w wirtualnej rzeczywistości. Oferuje nazwy, które mogą być wykorzystane w obszarach takich jak gry komputerowe, hazard, nieruchomości, czy sport.

Wirtualną rzeczywistość można też zaprząc na potrzeby e-commerce. Eksperyment Tesco z Oculusem to dobry przykład na to, jak e-sprzedawcy mogą wykorzystać w przyszłości domeny w wirtualnej rzeczywistości. Kampania „Tesco Pele”, w ramach której klienci przenosili się między wirtualne półki supermarketu, mogła się początkowo wydawać preludium do zakupów w wirtualnej rzeczywistości. Jednak na razie Tesco wykorzystuje wirtualną rzeczywistość wyłącznie w celach wizerunkowych.

[fve]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=08S86X_5Crs[/fve]

Tymczasem trwa walka o nazwy domen internetowych. E-sprzedawcy poważnie zastanawiają się nad inwestycjami w internetowe adresy. Rozszerzenie DNS powinno zapewnić ok. 1400 nowych rozszerzeń, co w porównaniu z obecnymi 22 (.com, .gov, .edu, etc.) stwarza szansę na największą ekspansję internetu od momentu jego powstania.

Przeczytaj cały artykuł w angielskim serwisie Evigo.com