Salon Solar
Salon Solar

Systematycznie powiększa się polska sieć sklepów Solar w nowych lokalizacjach. W I kw. 2014 roku spółka Solar Company, właściciel marki Solar, otworzyła kilka salonów w centrach handlowych i przy ulicy. W kwietniu ruszy salon Solar o powierzchni 164 mkw. w CH Atrium Targówek.

W ostatnim czasie spółka uruchomiła sklep przy ulicy w Giżycku, w CH Atrium Felicity w Lublinie, w Galerii Sieradzkiej oraz w CH Focus Mall w Rybniku. Natomiast w szczecińskim Centrum Handlowym Ster zmieniono lokalizację sklepu, a w Radomiu przeniesiono punkt do Galerii Słonecznej.

Ponadto z początkiem roku swoją działalność zakończyły 2 sklepy Solar. W styczniu zamknięto sklep w CH M1 w Radomiu, a z końcem lutego swoją działalność zakończył sklep w CH Zakopianka w Krakowie.

Solar Company jest właścicielem marki Solar, która działa na rynku od 1989 roku. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych (torebki, paski, czapki, kapelusze, chusty, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, parasolki oraz biżuteria). Spółka zatrudnia 700 pracowników.

Grupa Solar stale rozwija sieć sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i za granicą, i obecnie obejmuje łącznie 231 placówek (sieć sprzedaży grupy w Polsce obejmuje 185 punktów handlowych, składającą się z 77 sklepów własnych – w tym 11 sklepów typu outlet, 12 sklepów franczyzowych oraz 96 sklepów partnerskich). Od kilku lat grupa jest również obecna na rynkach zagranicznych przez sieć sklepów partnerskich i franczyzowych, która obejmuje obecnie 46 sklepów (38 partnerskich oraz 8 franczyzowych) zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Iranie, Ukrainie oraz na Słowacji i Białorusi.

Sklepy sieci Solar są zlokalizowane w największych centrach i galeriach handlowych – m.in. w warszawskiej Arkadii, Galerii Mokotów, Złotych Tarasach, krakowskich: Galerii Kazimierz, Galerii Krakowskiej, Bonarka City Center, katowickich: Silesia City Center, Galerii Katowicka, poznańskich: Starym Browarze i Galerii Malta.