Sklep Vans w Lublin Plaza
Sklep Vans w Lublin Plaza

Ostatnio w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Lublin Plaza został uruchomiony monobrandowy sklep marki Vans. Jest to pierwszy i jedyny salon tej marki w Lublinie. Najemca zajmuje lokal o powierzchni ponad 100 mkw., który mieści się na drugim piętrze obiektu.

Sklep Vans oferuje obuwie, odzież i akcesoria związane przede wszystkim z kulturą i modą street. Asortyment skierowany jest do amatorów skateboardingu, BMX czy snowboardu. Amerykańska marka Vans pojawiła się na rynku w 1966 roku, kiedy Paul Van Doren otworzył wraz z trzema partnerami sklep połączony z fabryką obuwia. Obecnie w Polsce działa 11 sklepów Vans, m.in.: w warszawskiej Galerii Mokotów, CH Arkadia, Złotych Tarasach i Atrium Promenada oraz we Wrocławiu, łódzkiej Manufakturze, Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Poznań City Center, Galerii Karkowskiej, Galerii Katowickiej.

W CHR Lublin Plaza znajduje się blisko 100 sklepów i punktów handlowo-usługowych, 8-salowe kino Cinema City oraz klub sportowy Pure Jatomi Fitness. Lubelska Plaza posiada również 2-poziomowy podziemny parking, ze specjalnie utworzoną strefą z udogodnieniami dla rodzin oraz osób niepełnosprawnych. Obiekt należy do Klepierre Management Polska.

Grupa kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 13 krajach Europy. W Polsce posiada 7 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza, Kraków Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę z handlem i usługami.