Kolekcja NEO by Adidas

Na początku kwietnia spółka Adidas uruchomiła drugi sklep marki NEO w Polsce. Salon został otwarty w Centrum Handlowym Poznań City Center. Debiut na polskim rynku najnowszego brandu z portfolio firmy Adidas miał miejsce w lutym br., w warszawskim CH Arkadia. Otwarty wówczas sklep NEO zajął powierzchnię 210 mkw., na pierwszym piętrze galerii.

Produkty NEO skierowane są głównie do młodych ludzi, szczególnie w wieku 14–19 lat. Filozofia NEO opiera się na wdrażaniu nowych rozwiązań w jak najszybszym czasie, tym samym dostarczając nowy towar do sklepów nawet 6 razy w tygodniu. W kampanii reklamowej marki pojawiają się najbardziej popularni idole nastolatków, jak Justin Bieber czy Selena Gomez.

NEO oferuje produkty zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców, m.in. obuwie – przede wszystkim sneakersy, a także spodnie, t-shirty, bluzy, podkoszulki oraz dodatki – szaliki, czapki, rękawiczki czy plecaki i torby. NEO posiada także w swojej ofercie odzież jeansową. Ceny produktów NEO są znacznie tańsze niż kolekcji Adidas Originals. Produkty marki NEO można nabyć również w polskim sklepie internetowym firmy Adidas. Niektóre modele obuwia dostępne są w sklepie niemieckiej sieci Deichmann.

Adidas to projektant, producent i dystrybutor sportowego obuwia, odzieży i akcesoriów. Marka Adidas jest częścią Adidas Group, do której należą światowe marki, jak TaylorMade czy Rockport. Od 2006 roku firma Reebok International Limited (w skrócie RbK) jest częścią niemieckiego koncernu Adidas AG.