Gemini Park Bielsko Biała
Gemini Park Bielsko Biała

Zakończyły się prace budowlane związane z rozbudową Gemini Park Bielsko-Biała, Centrum Handlowo-Rozrywkowego należącego do Gemini Holding. Rozbudowane Gemini Park to obiekt o powierzchni ponad 40 tys. mkw. GLA.

– Praca, jaką włożyliśmy w trwającą 20 miesięcy rozbudowę obiektu, przyniosła niezwykle satysfakcjonujące efekty. Dziś do dyspozycji naszych partnerów biznesowych oddajemy nowoczesną powierzchnię handlową, spełniającą wymagania nawet najbardziej wymagających sieci. Naszym klientom natomiast oddajemy obiekt wraz z bogatą ofertą handlową dla całych rodzin, która zaprojektowana została z myślą o ich komforcie i sprzyjać będzie nie tylko przyjemnym zakupom, ale również relaksowi i rozrywce – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała.

Dotychczas ofertę Gemini Park Bielsko-Biała tworzyło ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na ponad 27 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt posiada ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców powiększyło się o kolejnych 40 sklepów, z których część po raz pierwszy otworzyło swoje lokale w tym regionie Polski.

Nowa powierzchnia handlowa stanowi całość z dotychczasowym budynkiem i została wykorzystana na poszerzenie oferty modowej, gastronomicznej i usługowej. Wśród nowych najemców znalazły się m.in. znane i popularne marki, jak Smyk, Stradivarius, Bershka, Cropp, Sinsay, Hebe, Kazar, Taboo, RTV Euro AGD, Swiss, Cukiernia Sowa, lodziarnia Grycan, kawiarnia Dolce Vita, Coffee Factory i wiele innych.

Jak poinformował zarządca obiektu, potencjał rozbudowanego obiektu dostrzegła znaczna liczba dotychczasowych najemców, którzy zdecydowali się na przedłużenie umów najmu, a część z nich postanowiła nawet powiększyć swoje lokale.

Z tej okazji skorzystały marki takie jak: Mohito, Rossmann, House, Carry, CCC, Martes Sport i Reserved – ten ostatni nie tylko powiększył swoją powierzchnię, ale i zmienił lokalizację, otwierając salon dwupoziomowy.

Ponadto dla wygody zmotoryzowanych klientów oddany został parking z systemem ułatwiającym znalezienie wolnego miejsca poprzez sygnalizację świetlną.  Na nowym, powiększonym parkingu zmieści się 1,1 tys. samochodów.

Za koordynację inwestycji odpowiadała firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio. Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą centrum.

Zgodnie z przyjętą strategią po rozbudowie Gemini Park Bielsko-Biała dysponuje kompleksową, bogatą ofertą skierowaną dla całych rodzin. W rozbudowanym obiekcie znajdują się unowocześnione pokoje przyjazne rodzicom z małymi dziećmi, specjalne toalety dla najmłodszych oraz miejsca rozrywki, m.in. kolorowe bujaki, karuzele, automaty do gry, symulatory jazdy samochodem i motocyklem. Tuż obok centrum zaaranżowany zostanie park z atrakcjami dla dzieci, a szerokie miejsca postojowe na parkingu przed centrum zaprojektowane zostały tak, aby umożliwiać wygodne manewrowanie wózkami dziecięcymi. Uzupełnieniem oferty obiektu będą eventy przygotowane z myślą o małych dzieciach i całych rodzinach, m.in. o charakterze rekreacyjnym, sportowym i kulturalnym.

– Gemini Park to jedyny obiekt w Bielsku-Białej, którego strategia marketingowa, rozwiązania architektoniczne oraz oferta handlowa stworzone zostały w odpowiedzi na potrzeby całej rodziny. W rozbudowanym obiekcie wprowadziliśmy nową strategię komunikacji marketingowej. Naszym kluczowym klientem jest rodzina, a więc jej potrzebom podporządkowujemy działania promocyjne podkreślające szeroką ofertę handlową spełniającą oczekiwania wszystkich jej członków – i dużych, i małych. Jestem pewna, że zastosowane przez nas rozwiązania spotkają się z uznaniem odwiedzających nas klientów – rodzin z dziećmi, dzięki czemu Gemini Park Bielsko-Biała stanie się liderem wygodnych, rodzinnych zakupów i niepowtarzalnej rozrywki – mówi Anna Dworak, dyrektor marketingu i PR, Gemini Park Bielsko-Biała.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, pomiędzy 3 najważniejszymi arteriami: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Strefa zasięgu obiektu to ponad 600 tys. mieszkańców, natomiast po ukończeniu inwestycji drogowych łączących miasto z południową granicą, jego zasięg dodatkowo wzrośnie.

Przypomnijmy: Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holding. Obiek zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.6/4.7. Więcej informacji o Forum TUTAJ.