Galeria Pomorska
Galeria Pomorska

Brytyjski inwestor Resolution Propert, wyznaczył międzynarodową agencję doradczą Savills na zarządcę centrum handlowego Galeria Pomorska w Bydgoszczy.

– Galeria Pomorska jest dominującym obiektem z bardzo dobrym doborem najemców, w dobrej lokalizacji, dlatego cieszymy się na współpracę z Resolution Property, której celem będzie umocnienie pozycji tej galerii nad rynku poprzez aktywne zarządzanie, marketing i wydarzenia promocyjne – mówi Michał Muc, dyrektor Działu Kompleksowych Usług dla Nieruchomości w Savills.

– Savills został wyznaczony do świadczenia pełnego zakresu usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami, w tym obsługi technicznej, zarządzania operacyjnego, zarządzania finansami nieruchomości oraz księgowości korporacyjnej, i liczymy na to, że usługi te będą świadczone zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi i dostosowane do wymagań i oczekiwań naszej firmy – mówi Shane Scott, partner w Resolution Property.

Galeria Pomorska, najdłużej działające duże centrum handlowe w Bydgoszczy, jest zlokalizowane przy ulicy Fordońskiej 141. Centrum o 30 tys. mkw. powierzchni handlowo-rozrywkowej posiada w swojej ofercie hipermarket Carrefour i ponad 100 sklepów, w tym: H&M, Reserved, Cropp, Mohito, Cubus, Smyk, Empik, KappAhl,, RTV Euro AGD, CCC, Rossmann, KFC, McDonald’s oraz kino Helios.

Galeria Pomorska przechodzi obecnie rozbudowę, w rezultacie której powierzchnia najmu wyniesie 40 tys. mkw., a w ofercie znajdzie się 140 punktów sprzedaży detalicznej. W wyniku rozbudowy powierzchnia centrum handlowego zwiększy się o 10 tys.  mkw., a klienci będą mogli korzystać z wielopoziomowego parkingu na 1410 samochodów. Rozbudowa rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i ma zostać zakończona w 2015 roku.

Dział Kompleksowych Usług dla Nieruchomości Savills przejmie obiekt 1 sierpnia 2014 roku. Savills to spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami, notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Posiada międzynarodową sieć ponad 500 biur i przedstawicielstw w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych klientom na całym świecie.

Firma Savills została pertnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. SCF w tym roku odbędzie się w dn. 17–18 września w Warszawie. Więcej na temat wydarzenia znajduje się TUTAJ.