Atrium Copernicus

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 Atrium Poland Real Estate Management zaprezentuje całe portfolio obiektów handlowych działających w Polsce. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych centrów handlowych udzielą przedstawiciele spółki na stoisku 6.2.

W Polsce Atrium posiada 23 działające obiekty handlowe. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe: Atrium Reduta, Atrium Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu, a teraz również Atrium Felicity w Lublinie. Łącznie spółka posiada w Polsce około 498 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi rozbudowę Atrium Copernicus w Toruniu.

Pod koniec 2014 roku Atrium Copernicus będzie największym centrum handlowym w Toruniu (blisko 50 tys. mkw. GLA), którego klienci będą mieli do wyboru najszerszą ofertę sklepów i punktów usługowych (145). Do ich dyspozycji będzie również największy w Toruniu, przy tego typu obiekcie, parking na ponad 1,4 tys. miejsc.

CH Atrium Felicity
CH Atrium Felicity

Na 17 tys. mkw. rozbudowywanej części Atrium Copernicus znajdzie się ponad 50 nowych sklepów, punktów usługowych, restauracji i kawiarni. Do centrum wprowadzą się nowe salony modowe – Cubus, Carry, Sinsay, Mohito, Centro i Diverse. W Atrium Copernicus pojawi się również większa oferta sportowa – za sprawą salonu Active Sport i klubu Pure Jatomi Fitness. Branżę zdrowia i urody wzbogacą: drogeria Rossmann, perfumeria Sephora oraz salon Paris Optique. W nowym, większym formacie pojawią się również obecne już w centrum Cukiernia Sowa i Smyk. Ten ostatni w rozbudowanym Atrium Copernicus otworzy dedykowany największym miastom w Polsce koncept Smyk Megastore. Będzie to jedyny salon w tej formule w regionie. Atrium Copernicus jest położone w ścisłym centrum miasta, przy ul. Żółkiewskiego. Doskonała lokalizacja umożliwia klientom dojazd zarówno środkami komunikacji miejskiej (linie autobusowe i tramwajowe), jak i samochodem czy pieszo.

Przypomnijmy: spółka Atrium 20 marca br. uruchomiła centrum handlowe Atium Felicity w Lublinie. Powierzchnia najmu galerii wynosi 75 tys. mkw. Oferta obiektu obejmuje 120 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów centrum dostępny jest parking na 3 tys. miejsc.