Centrum Handlowe Karuzela Turek
Centrum Handlowe Karuzela Turek

Dziś zostanie otwarte Centrum Handlowe Karuzela w Turku. Obiekt powstał w centrum miasta na terenie obecnego dworca PKS, u zbiegu ulic Dworcowej i Milewskiego. Jest to pierwszy, nowoczesny obiekt handlowy w mieście Turek.  Projekt jest zintegrowany z funkcjonującym dworcem PKS.

– Cieszymy się, że z sukcesem udało się nam skomercjalizować centrum. Strefa zasięgu o wolumenie 55 tys. osób oraz sąsiedztwo dworca PKS okazały się atrakcyjne dla najemców, którzy po raz kolejny już współpracują przy projekcie Karuzela. Stopień komercjalizacji na dzień otwarcia wynosi 99 proc.  Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla mieszkańców mając nadzieję, że „rozkręcą“ z nami kolejną Karuzlę – mówi Marceli Maćkiewicz z Retail Concept, firmy, która komercjalizowała park handlowy.

Trzecia inwestycja pod nazwą Karuzela, po Biskupcu i Wodzisławiu Śląskim, ma 5350 mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się 13 znanych marek i punktów usługowych. Głównymi najemcami są m.in.:  Polo Market, Jysk, Media Expert, Rossmann, CCC, Deichmann, Martes Sport, Pepco, Empik, Relay oraz Play. Do dyspozycji klientów oddany zostanie parking na 200 samochodów osobowych.

Inwestorem obiektu jest spółka Karuzela, a generalnym wykonawcą projektu – firma Budrem. Komercjalizacją zajmuje się firma Retail Concept, specjalizująca  się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowywanie koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.

Swoje projekty podczas Shopping Center Poland zaprezentuje przy stoisku 7.2. Forum odbędzie się 17–18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej informacji o Forum TUTAJ.