Salon Camaïeu
Salon Camaïeu

Marka Camaïeu zdecydowała się odświeżyć swój flagowy salon mieszczący się w Warszawie w Domu Handlowym Sawa przy ul. Marszałkowskiej. Modernizacja miała na celu przyciągnięcie do salonu nowych klientów, jest też efektem odświeżenia wizerunku marki odzieżowej. Sklep przyjął już pierwszych klientów w odnowionym wnętrzu.

W asortymencie sklepu Camaïeu poza odzieżą znajdziemy również naszyjniki, apaszki, bransoletki, broszki, okulary, kapelusze, torebki. Zmiany w Camaïeu dotyczą także wewnętrznej sytuacji firmy. W październiku 2013 we Francji nominację na stanowisko prezesa zarządu przyjęła Elisabeth Cunin, a w Polsce już wkrótce stanowisko dyrektora generalnego spółki Camaïeu obejmie Katarzyna Walendzik.

Odnowiony sklep oferuje asortyment na dwóch poziomach. Obecnie w Polsce działa 110 salonów marki, które znajdują się głównie w centrach handlowych różnej wielkości. Mieszczą się one zarówno w dużych, jak i w średnich miastach. Sklepy Camaïeu znajdują się m.in. w: CH Wola Park, CH Arkadia, CH Promenada, CH Targówek, Galerii Mokotów w Warszawie, CH Matarnia, CH Osowa w Gdańsku, CH Galaxy, CH Ster czy CH Kaskada w Szczecinie.

Założona w 1984 roku firma Camaïeu to jedna z wiodących marek damskiej mody prêt-à-porter, która działa w oparciu o międzynarodową sieć dystrybucji licząca ponad 1000 sklepów (z tego 600 we Francji) zlokalizowanych w 18 krajach. O sile grupy Camaïeu stanowi blisko 6 tys. współpracowników, których efektem pracy jest cotygodniowa oferta 100 nowych produktów w sklepach.