Plac zabaw Bajkowy Labirynt, Ro-An
Plac zabaw Bajkowy Labirynt, Ro-An

Ro-An Kiddie Rides & Playgrounds, ogólnopolski operator działający na rynku od 19 lat, rozwija sieć placów zabaw oraz lokalizacji z automatami dla dzieci.

– Poszukujemy 3 rodzajów lokalizacji. Po pierwsze, powierzchni na częściach wspólnych, do ustawiania atrakcyjnych automatów dla dzieci. Kolejny typ poszukiwanych przez nas powierzchni to lokale na place zabaw w dobrych galeriach oraz centrach handlowych. Kwestią drugorzędną jest, czy to są nowe, czy już funkcjonujące obiekty handlowe – najważniejsze dla nas jest znalezienie porozumienia z wynajmującym, który rozumie specyfikę tej działalności oraz zauważa potrzebę istnienia kids play w jego centrum. To już połowa sukcesu. Wówczas jesteśmy w stanie zaproponować sprawdzone know how, atrakcyjne wyposażenie kids plaa oraz wieloletnie sprawdzone standardy. Podpisując umowy, gwarantujemy sukces przedsięwzięcia pod nazwą Akademia dobrej zabawy Bajkowy Labirynt. Najbardziej odpowiednie są lokale o powierzchni od 100 do 400 mkw. – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Robert Niewiński, właściciel sieci placów zabaw Bajkowy Labirynt, Ro-An.

Trzeci typ lokali poszukiwanych przez spółkę to niezagospodarowane, trudne do wynajęcia powierzchnie handlowe w centrach handlowych.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom centrów handlowych, borykających się niekiedy z wakatami, oferujemy sprawdzony już w wielu lokalizacjach koncept. W ciągu jednej nocy przekształcamy pustostan w tętniącą życiem krainę zabawy, gdzie dzieci bezpłatnie mogą korzystać z basenu z piłkami, zjeżdżalni oraz innego wyposażenia, które przyniesie im wiele radości, a ich opiekunom pozwoli na chwilę relaksu w trakcie zakupów. Do tego celu najlepiej nadają się lokale do 70 mkw. W przypadku znalezienia stałego najemcy jesteśmy w stanie szybko zwolnić lokal. Priorytetem jest oczywiście najem długoterminowy. Tego typu aranżacje wykonaliśmy m.in. dla takich obiektów, jak Plejada Bytom, Galeria Renova, Turawa Park, Galeria Carrefour, Galeria Katowicka oraz wiele innych. W wielu przypadkach te „tymczasowe” rozwiązania okazały się być na tyle atrakcyjne dla wynajmującego, że skoro zostały tak pozytywnie odebrane przez klientów, pozostały na dłużej – podkreśla Robert Niewiński.

Przypomnijmy: firma Ro-An powstała w 1995 roku i jest firmą rodzinną z siedzibą w Gdańsku. Poza siecią placów zabaw Bajkowy Labirynt jest także operatorem interaktywnych bujaków i karuzel dla dzieci oraz automatów sprzedających. Obecnie w ramach sieci działa 16 placów zabaw pod nazwą Bajkowy Labirynt. Wszystkie są zlokalizowane w centrach handlowych. Przedstawiciele Ro-An będą uczestnikami Shopping Center Forum Fall Edition, które odbędzie się 17–18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej o Forum TUTAJ.