Salon Wójcik w CH Forum Gliwice
Salon Wójcik w CH Forum Gliwice

Wójcik Fashion Group w I kw. br. powiększył sieć sklepów marki Wójcik o kolejne punkty sprzedaży. Na przełomie lutego i marca zostały otwarte 3 salony: przy ulicy w Inowrocławiu i Płocku oraz w Lublinie w Galerii Olimp. W planach jest dalsza ekspansja marki Wójcik – informuje redakcję Retailnet Marek Szostak dyrektor ds. rozwoju, członek zarządu Wójcik Fashion Group sp. z o.o.

– Duże zainteresowanie franczyzobiorców pokazuje, że Wójcik Fashion jest znaczącą marką na rynku. Pozycja została wypracowana dzięki wieloletniej pracy oraz podążaniem za nowymi trendami w modzie dziecięcej. Dzięki współpracy z nowymi kontrahentami jest możliwe zaspokojenie na wysokim poziomie wciąż rosnącego zapotrzebowania klienta detalicznego, a co za tym idzie – dalszy rozwój marki.

W 2013 roku spółka otworzyła salony własne marki Wójcik w Centrum Handlowym Riwiera w Gdyni i w Galerii Katowickiej. Natomiast sklepy franczyzowe powstały m.in. w Giżycku oraz w Grudziądzu.

W Polsce sieć salonów Wójcik liczy aktualnie 49 placówki, w tym sklepy własne (28) oraz franczyzowe (21). Kolekcje Wójcik sprzedawane są ponadto w sklepach partnerskich. Wójcik obecny jest także w Finlandii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Strategia spółki polega obecnie na otwieraniu mniejszych butików o powierzchni 70 mkw. w większych miastach.

Wójcik Fashion Group sp. z o.o. działa na rynku od 1987 roku. Do firmy należą 3 polskie marki – Wójcik, Hot Oil oraz Ceremony. Pierwsza z nich oferuje ubrania dla dzieci w wieku 0,5–12 lat w segmencie marek premium. Hot Oil to ubrania w stylu young casual dla młodych osób w wieku 7–14 lat. Ceremony to marka z ekskluzywnymi ubrankami dla dzieci od momentu urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia. Firma prowadzi sklep internetowy od 2010 roku, w którym są dostępne produkty wszystkich 3 marek.