Galeria Echo
Galeria Echo

Wraz z uruchomieniem Galerii Amber w Kaliszu łączna powierzchnia projektów zrealizowanych przez spółkę Echo Investment przekroczyła 1 mln mkw.

Jak podaje firma, na tę wartość składa się powierzchnia GLA/PUM ponad 100 projektów z sektora handlowego, mieszkaniowego, biurowego i hotelowego. Największy udział w tym zestawieniu mają inwestycje handlowe (blisko 430 tys. mkw. GLA), następnie biurowe (250 tys. mkw. powierzchni wynajmowalnej), mieszkaniowe (245 tys. mkw. PUM) i hotelowe (89 tys. mkw. powierzchni użytkowej).

– Zrealizowanej powierzchni w sektorze centrów handlowych będzie przybywać. W tym roku otwarta zostanie Galeria Sudecka w Jeleniej Górze, przygotowujemy się do rozbudowy CHR Galaxy w Szczecinie. Planujemy również uruchomienie 2 projektów zagranicznych – centrum Korona w rumuńskim Braszowie i Mundo w Budapeszcie. Kolejne nasze realizacje planowane są m.in. w Katowicach i Krakowie – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Do największych realizacji Echo Investment w sektorze handlowym należą m.in. Galeria Echo w Kielcach (70 tys. mkw. GLA), Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu (50 tys. mkw.) i CHR Galaxy w Szczecinie (42 tys. mkw.). Wśród projektów biurowych największe to m.in. Park Postępu w Warszawie (34 tys. mkw. powierzchni biurowej), Malta Office Park w Poznaniu (blisko 29 tys. mkw.) i Aquarius Business House we Wrocławiu (25 tys. mkw.), który był setnym zrealizowanym projektem Echo Investment. Największe realizacje mieszkaniowe to dwie inwestycje w Warszawie – Osiedle Inflancka (28 tys. mkw. PUM) i Zwycięzców (26 tys. mkw. PUM), a także poznańskie Małe Naramowice (30 tys. mkw. PUM).
W 2014 roku spółka Echo Investment planuje oddać do użytkowania ponad 100 000 mkw. GLA/PUM. W I kw. br. zakończono pierwszy etap Parku Rozwoju w Warszawie (17 tys. mkw.) i pierwszy etap A4 Business Park w Katowicach (9 tys. mkw.), otwarta została też Galeria Amber w Kaliszu (blisko 34 tys. mkw.). W biznesowym centrum Warszawy, przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej, trwa realizacja największego projektu w historii Echo – 155-metrowego budynku Q22, który oferować będzie ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum spółka Echo Investment zaprezentuje swoje projekty handlowe realizowane w Polsce i za granicą, w tym m.in. Galerię Sudecką w Jeleniej Górze i rozbudowę CHR Galaxy w Szczecinie. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.