Gemini Park Bielsko-Biała
Gemini Park Bielsko-Biała

Blisko 25 tys. osób odwiedziło w dniu otwarcia rozbudowane Gemini Park, Centrum Handlowo-Rozrywkowe należące do Gemini Holding. Rozbudowa obiektu trwała 20 miesięcy.

Rozbudowane Gemini Park Bielsko-Biała powitało pierwszych klientów 9 kwietnia. Po rozbudowie obiekt posiada ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców zwiększyło się do 120, z których część po raz pierwszy otworzyło swoje lokale w tym regionie Polski.

– Do rozbudowy obiektu współpracujące z nami firmy wykorzystały aż 14 tys. kubików betonu konstrukcyjnego, 1,5 tys. ton stali zbrojeniowej, ponad 200 ton stali konstrukcyjnej oraz ponad 150 kilometrów kabli elektrycznych. W efekcie dysponujemy dziś obiektem o powierzchni ponad 40 tys. mkw. GLA, na której znajduje się kompleksowa, bogata oferta dla całych rodzin – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Rozbudowane Gemini Park Bielsko-Biała to centrum rodzinne z szeroką ofertą handlowo-rozrywkową. Większość najemców centrum to znane marki o zasięgu europejskim i krajowym, ale wśród nich są także regionalni przedsiębiorcy, którzy wyróżniają obiekt na tle konkurencji.

Nowa powierzchnia handlowa stanowi całość z dotychczasowym budynkiem i została wykorzystana na poszerzenie oferty modowej, gastronomicznej i usługowej. Dla większej wygody zmotoryzowanych klientów otwarty został również powiększony parking z systemem zajętości miejsc, na którym pomieści się ponad 1000 samochodów.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, pomiędzy trzema najważniejszymi arteriami: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji.

Za koordynację inwestycji odpowiadała firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio. Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.

Gemini Holding to krakowska firma, która od ponad 20 lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holding. W portfolio znajdują się 2 takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 roku, i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 roku.