PayPal ogłosił, że użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S5 będą mogli korzystać z biometrycznej identyfikacji podczas dokonywania płatności za pomocą telefonu. Usługa ma na razie objąć 25 państw.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=41K8b_Kcj1U[/fve]

Według przedstawicieli PayPal, dzięki technologii identyfikacji biometrycznej zbędne będzie przechowywanie loginów i haseł do transakcji mobilnych. Płatności w ten sposób dokonywać będzie można poprzez kanał mobilny, aplikacje oraz w sklepie.

W ramach współpracy PayPal z Samsungiem, firmy opracowały innowacyjny system zatwierdzania transakcji za pomocą odcisków palca. Przedstawiciele PayPal opisują nową technologię jako „bezpieczne i wygodne rozwiązanie zarówno dla kupujących mobilnie, jak i w sklepach tradycyjnych”. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez National Cyber Security Alliance, ponad 53% Amerykanów jest gotowa zastąpić swoje hasła, loginy i numery kont identyfikacją biometryczną.

Wśród państw, w których nowa usługa zostanie wprowadzona jako pierwsza, znajdują się kraje takie jak Australia, Brazylia, Hong Kong, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Przedstawiciele PayPal twierdzą, że metoda identyfikacji biometrycznej jest dużo wygodniejsza niż wpisywanie długich nazw użytkownika i haseł na niewielkim urządzeniu. Jak zapewniają, jest ona też bardziej bezpieczna.

Firmy ogłosiły także, że nowa seria inteligentnych zegarków w skład której wchodzą modele Gear 2 i Gear Fit będzie wyposażona w aplikację PayPal. Gdy Samsung wypuścił pierwszą serię Galaxy Gear we wrześniu 2013 roku, eBay natychmiast ogłosił że urządzenia te będą wyposażone w aplikację zakupową firmy. PayPal nie pozostaje jednak w tyle: aplikacja płatnicza w nowych urządzeniach z serii Gear będzie na razie obsługiwała transakcje w ośmiu krajach. Użytkownik może także zamówić otrzymywanie powiadomień o ofertach i promocjach od lokalnych detalistów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com.