Badania analityków wyraźnie potwierdzają zmieniające się tendencje rynkowe i opinie, że galerie handlowe nie są już jedynie miejscami robienia zakupów. Centra stały się również punktami spotkań towarzyskich.Zdecydowanie wspomaga to coraz...

 

amazon e-commerce

Amazon planuje sprzedawać smartfony pod własną marką. Urządzenia będą wyposażone w ekran wyświetlający obrazy w technologii 3D, który nie będzie wymagał użycia specjalnych okularów.

Jak donosi dziennik Wall Street Journal, Amazon już zaprezentował projekt nowego telefonu kilku developerom z San Francisco i Seattle. Firma zapowiada, że aby sprostać konkurencji w postaci najnowszych modeli iPhone’a i Samsunga Galaxy S5, smartfon Amazon będzie wyposażony w cztery kamery frontowe oraz technologię retina. Dzięki temu na ekranie urządzenia możliwe będzie wyświetlanie grafik w technologii 3D. Sama zasada działania wyświetlacza ma być oparta na sposobie wyświetlania hologramów. Takie rozwiązanie pasowałoby do ostatnich inwestycji Amazona związanych z grami przeznaczonymi na urzadzenia mobilne.

Młodszy brat Amazon Dash?

Prezes Amazon Jeff Bezos stwierdził ostatnio, że firma powinna zarabiać na zakupach których klienci dokonują za pomocą urządzeń wyprodukowanych przez Amazon. Daje to podstawy do stwierdzenia, że nowy smartfon firmy będzie w jakiś sposób przypominał najnowsze urządzenie reklamowane przez giganta – Amazon Dash. Jest to niewielki czytnik kodów połączony z mikrofonem, który umożliwia zamawianie produktów z dostawą jeszcze tego samego dnia.

Pomysł na własny smartfon to nic nowego dla internetowego giganta. Amazon już od dawna inwestuje w rozwiązania hardware’owe, na co dowodem są chociażby popularne serie czytników i tabletów Kindle oraz Kindle Fire.

Następne w kolejce – aplikacje zakupowe

Nie jest jeszcze pewne, w jaki system operacyjny zostanie wyposażony nowy telefon Amazon. Nie ma także jasności, z jakim operatorem GSM firma nawiąże współpracę. Tablety Kindle Fire i Fire TV działają na Androidzie opracowanym przez Google. Z kolei seria Kindle posiada własny zestaw aplikacji, nie zezwalając na pobieranie nowych z Play Store. Jedno jest pewne: oferując swoim klientom smartfon z własnym oprogramowaniem Amazon będzie mógł zapewnić im możliwość korzystania z pełnego asortymentu sklepu w dowolnym momencie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com