Drogeria Natura
Drogeria Natura

W ostatnich tygodniach otwarto 3 nowe drogerie sieci Natura. Wszystkie działają na zasadach sytemu agencyjnego.

– Drogerie Natura to sieć 255 sklepów, zlokalizowanych zarówno w mniejszych miejscowościach, jak i w dużych aglomeracjach. W ostatnim czasie do sieci Drogerie Natura dołączyły sklepy w Żninie, Lublinie oraz Brzesku (drogerie na zasadach sklepu agencyjnego). W najbliższym czasie kolejne otwarcie zaplanowane jest w Zielonej Górze – poinformowała redakcję Retailnet Wioletta Zgnilec, reprezentująca sieć Natura.

Drogerie Natura zlokalizowane są zarówno przy ulicach, jak i w centrach handlowych. W ostatnich dniach firma Polbita, do której należy sieć sklepów, przedłużyła umowę najmu w centrum handlowym w Słupsku. Drogeria będzie więc działać w obiekcie przez kolejne 2 lata i zajmować lokal o powierzchni prawie 277 mkw. na poziomie -1.

Sieć jest zarządzana przez firmę Polbita sp. z o.o. Otwarcie pierwszej placówki pod szyldem Drogerie Natura miało miejsce w 1997 roku. W 2013 roku Drogerie Natura przeszły zmianę konceptu i logo marki. Lokale, w których mogą powstać drogerie sieci, powinny mierzyć od 130 do ok. 250 mkw. powierzchni. Drogerie Natura to obecnie największy konkurent sieci drogerii Rossmann.

W sklepach sieci dostępne są zarówno marki ogólnie dostępne na polskim rynku, jak i produkty marek własnych: My Secret, Sensique, Kobo Professional czy Seyo.