CH Galaxy
CH Galaxy

Na temat rozbudowy Centrum Handlowego Galaxy w Szczecinie rozmawiamy z Marcinem Maternym, dyrektorem Działu Centrów Handlowych w Echo Investment. Centrum handlowe będzie jednym z wielu prezentowanych przez firmę podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Z projektami dewelopera będzie można zapoznać się na stanowisku 5.2.

Trwają przygotowania do rozbudowy popularnego CHR Galaxy w Szczecinie. Wygląda na to, że Echo świetnie się czuje w rozbudowach dobrze prosperujących obiektów o ugruntowanej pozycji?

– Rozbudowa działającego centrum handlowego to znakomita okazja na dostosowanie jego funkcji i oferty do potrzeb zmieniającego się rynku. Głównym czynnikiem sukcesu jest lokalizacja – znana, wypromowana i utrwalona w przyzwyczajeniach klientów. Galaxy działa na rynku już od ponad 10 lat. W tym czasie centrum zapracowało na wizerunek atrakcyjnego miejsca zakupów, rozrywki i spotkań. Wypracowana pozycja centrum ma duże znaczenie dla nowych najemców, którzy mogą korzystać z gwarantowanej przez istniejący obiekt frekwencji. Rozszerzenie oferty w naturalny sposób przyczynia się do zwiększenia liczby osób odwiedzających.

Rozbudowa CHR Galaxy to nie tylko nowa powierzchnia handlowa i bogatsza oferta, ale również całkowicie nowy wygląd całego obiektu.

– Tak, Galaxy zmieni się radykalnie, również na zewnątrz, za sprawą nowej elewacji. Naszym zamierzeniem było to, aby obiekt ten po rozbudowie stał się nowoczesnym obiektem o przyjaznej architekturze. Ta sprzed dekady wymagała już zmiany. W ciągu ponad 10 lat zmieniło się zarówno otoczenie, jak i warunki, w jakich działa to najpopularniejsze w regionie centrum handlowe, które odwiedziło dotychczas ponad 140 mln klientów. W ramach rozbudowy powstanie nowa powierzchnia handlowa na planie koła, z rozległym, wewnętrznym placem, który stanie się popularnym miejscem spotkań i zakupów dla mieszkańców Szczecina i regionu. Wrażenie z pewnością zrobią dwukondygnacyjne witryny i efektowny, szklany dach. W nowej części obiektu, która dysponować będzie powierzchnią około 17 tys. mkw., znajdzie się także miejsce dla klubu fitness, nowych sklepów i kolejnych 200 miejsc parkingowych. Po rozbudowie Galaxy będzie dysponować około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Już teraz klienci Galaxy mogą się cieszyć odświeżonymi wnętrzami i największą w regionie fontanną.

– To prawda, w ubiegłym roku zakończyliśmy przebudowę wnętrz Galaxy. Na uroczyste uruchomienie 21-metrowej, podświetlanej fontanny połączone z wieczorem rabatów w sklepach, przybyło blisko 40 tys. mieszkańców Szczecina i regionu. Modernizacja trwała ponad rok i kosztowała 10 mln zł. W odświeżonych wnętrzach dominują teraz jasne barwy. Centrum wygląda jeszcze bardziej nowocześnie, jest gotowe do rozbudowy. Przygotowania do realizacji tej inwestycji przebiegają zgodnie z harmonogramem. Chcemy ją rozpocząć jeszcze w tym roku. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami, którzy chcą być obecni w nowej części obiektu. To poważne przedsięwzięcie, zarówno od strony realizacyjnej, jak też pod kątem zarządzania i komunikacji z obecnymi najemcami. Jestem przekonany, że rozbudowa Galaxy okaże się sukcesem, ponieważ jako doświadczony deweloper posiadamy w swoim portfolio projekty, w których zdecydowanie sprawdziło się wzmocnienie oferty i wprowadzenie nowych funkcji. Przykładem może być chociażby Galeria Echo w Kielcach. Obiekt został rozbudowany w 2011 roku i obecnie bije rekordy frekwencji. Tę inwestycję docenili także najemcy, którzy w rankingu najlepszych centrów handlowych w Polsce zwycięstwo przyznali właśnie Galerii Echo. Receptą na sukces w naszym wydaniu jest nie tylko umiejętny dobór oferty inwestycji, ale przede wszystkim aktywne zarządzanie poparte z jednej strony doświadczeniem, a z drugiej – otwartością na współpracę z najemcami.