Kawiarnia Coffe Corner
Kawiarnia Coffe Corner

To już czwarty, po lotniskach w Gdańsku, Modlinie i Poznaniu, projekt  realizowany przez Grupę Forbis. Tym razem założeniem architektów i inwestora było zaaranżowanie miejsca, które nie będzie standardowym przystankiem w podróży, ale stanie się również przyjemną strefą odpoczynku.

Projekt krakowskiego Coffee Corner autorstwa Forbis Group powstał na indywidualne zamówienie, został „skrojony na miarę” potrzeb inwestora – stworzenia domowej strefy wyciszenia w industrialnym zgiełku codzienności. Wyzwaniem dla architektów było wpisanie kawiarni w surowe otoczenie hal terminali, a jednocześnie wykreowanie ciepłej, domowej atmosfery, która pozwoliłaby zrelaksować się podczas oczekiwania na podróż. Poza ciekawym designem ważne było stworzenie wrażenia miejsca, w którym czas się zatrzymał.

Aranżując kawiarnię Coffee Corner, postawiono na najwyższej jakości materiały. Meble zostały wykonane z naturalnego dębu, do elementów wykończeniowych wykorzystano stal nierdzewną, a tkaniny to połączenie najwyższej jakości materiałów i szlachetnego designu. Czarno-białe płyty na podłodze, ułożone w szachownicę, przywodzą na myśl eleganckie, paryskie kafejki przy Saint Germain des Prés. Ściany natomiast pomalowane na beżowo i bordowo zaakcentowano różnymi odcieniami brązu, nawiązującymi do barw kawy. Na pozostałych ścianach dominuje surowa, czerwona cegła przywołująca ducha przedwojennego Krakowa i fasady ówczesnych kamienic.

Kawiarnia Coffe Corner wykonana przez Forbis Group
Kawiarnia Coffe Corner wykonana przez Forbis Group

Przyjazny, domowy, trochę wręcz babciny klimat wnętrz, osiągnięto poprzez główne motywy dekoracyjne w kawiarni – analogowe zdjęcia krakowskiego dworca z lat 20. i oryginalny zegar z kukułką. Dodatkowym atutem Coffee Corner jest także nietypowa, jak na takie miejsce, rozrywka – na starych, drewnianych regałach leżą książki i gazety, dostępne dla wszystkich klientów kawiarni. Domowy nastrój uzupełniają natomiast stare, miękkie fotele, w których można wypocząć przed wyjazdem, pijąc wyśmienitą kawę.

Forbis Group realizuje projekty dla branży retail. Oferuje projektowanie wnętrz zarówno punktów handlowo-usługowych, jak i części wspólnych w centrach handlowych. Zapewnia kompleksową aranżację i ekspozycję produktów. Wykonuje i dostarcza pełne wyposażenie sklepów, w tym meble sklepowe własnej produkcji.