Centrum Handlowe Galardia
Centrum Handlowe Galardia

Nad Centrum Handlowym Galardia powstającym w Starachowicach zawisła wiecha symbolizująca zakończenie konstrukcji dachu i osiągnięcie stanu surowego zamkniętego obiektu. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 mln euro. Otwarcie centrum zaplanowano na rok 2014.

Ostatni element konstrukcji dachu nad Centrum Handlowym Galardia, którego powierzchnia najmu wynosi 17 950 mkw., został położony przez Skanska – generalnego wykonawcę projektu, na początku kwietnia 2014 roku. W ślad za nim, w jednym ze świetlików dachowych wewnątrz budynku, zawisła wiecha – tradycyjny wieniec utrzymany w kolorystyce charakterystycznej dla centrum. W momencie ukończenia obiektu, które planowane jest na jesień br., Galardia będzie centrum handlowym w zasięgu oddziaływania 50 km.

– Centrum budzi ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców Starachowic, którzy z niecierpliwością czekają na jego otwarcie jesienią br. – mówi Paul Cawood, dyrektor Balmain Asset Management.

– Prace konstrukcyjne na placu budowy Galardii przebiegają szybciej, niż zakładaliśmy, co w dużej mierze zawdzięczamy łagodnej i suchej zimie. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy kontynuować prace wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu zewnętrznego – dodał Andrzej Wrona, kierownik budowy Galardii z ramienia Skanska.

Galardia to nowe centrum handlowe, które powstaje w Starachowicach, w województwie świętokrzyskim, na ulicy Iłżeckiej, we wschodniej części miasta. W najbliższym otoczeniu Centrum  (10 minut jazdy samochodem) mieszka blisko 54 tys. klientów. Galardia będzie jednopoziomowym centrum handlowym o powierzchni najmu wynoszącej ponad 17,9 tys. mkw., z czego 6,2 tys. mkw. będzie przeznaczone pod hipermarket Tesco „Extra”, a  1,3 tys. mkw. – pod multipleks sieci Helios. Dodatkowo na terenie Galardii znajdować się będzie pasaż o powierzchni 11 tys. mkw., który pomieści 36 sklepów, oraz parking na 475 miejsc. Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management.

Balmain Asset Management już po raz drugi weźmie udział w Shopping Center Forum. Spółka podczas jesiennej edycji SCF 2014, na stoisku 4.12, przedstawi kilkanaście  centrów handlowych zlokalizowanych w całej Polsce.