CH Serenada
CH Serenada

Firma Mayland kolejny raz zdecydowała się wziąć udział w Shopping Center Forum 2014. Projektom spółki będzie można przyjrzeć się na stoisku 2.5.

– Mayland zaprezentuje się podczas Shopping Center Forum, które, jak obserwujemy, z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników z naszej branży. Jest to zatem doskonała okazja do zaprezentowania oferty firmy, pozyskania kontrahentów, ale też wymiany doświadczeń -– mówi dla Retailnet Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji Mayland Real Estate.

– Rok 2014 dla firmy Mayland zapowiada się jako okres wytężonej pracy we wszystkich aspektach działalności. Jesteśmy znani jako deweloper i kontynuacją działań w tym zakresie będzie rozpoczęcie prac budowlanych krakowskiej Serenady. Jesteśmy też mocno zaangażowani w kolejne projekty, a budowę dwóch z nich planujemy rozpocząć już w 2015 roku – dodaje w rozmowie z Retailnet Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu Mayland RE.

Najważniejszym projektem firmy w tym roku jest budowa krakowskiego CH Serenada.

– Nie należy rozpatrywać Serenady jako obiektu wolnostojącego, ale jako kolejną inwestycję w intensywnie rozwijającej się strefie – mówi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland. – Mam na myśli obszar pomiędzy starym Krakowem a Nową Hutą, który przeznaczono na rozwój nowoczesnej tkanki miejskiej. Powstała tu Specjalna Strefa Ekonomiczna (Krakowski Park Technologiczny), a teren Olszy intensywnie się rozwija. Oprócz istniejących obiektów – centrum handlowego, aquaparku, multipleksu oraz biurowców – powstaną tu wkrótce kolejne: jest zaplanowana realizacja biurowca Futuro, a także osiedla mieszkaniowego przy ul. Bohomolca.

Centrum Handlowe Serenada powstanie w krakowskiej dzielnicy Olsza i będzie komplementarne do działających w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus z hipermarketem spożywczym o powierzchni 18 tys. mkw., Obi – którego powierzchnia wynosi 12 tys. mkw., oraz kompleksu rozrywkowego w postaci największego w Krakowie 12-salowego Multikina i największego w Polsce aquaparku. Dzięki temu powstanie największy w Krakowie kompleks handlowo-rozrywkowy o powierzchni ponad 100 tys. mkw.

Mayland planuje rozpoczęcie prac budowlanych w IV kwartale br., aby oddać projekt klientom przed końcem 2016 r. Jest to o tyle realne, że CH Serenada posiada już prawomocne pozwolenie na budowę, a rozmowy o finansowaniu inwestycji są finalizowane.

Docelowo Centrum Handlowe Serenada będzie miało 3 poziomy handlowe o łącznej powierzchni najmu 42 tys. mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz wielopoziomowy parking. Całkowita liczba miejsc parkingowych ulokowanych na sześciu poziomach oraz na zewnątrz galerii wyniesie 3280 miejsc. W Centrum Handlowym Serenada blisko 80 proc. najemców będzie pochodziło z branży modowej. Będzie tu można znaleźć sklepy 20 najważniejszych najemców z tej branży. Pozostała oferta handlowa centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę. Na uwagę zasługuje fakt, że w Serenadzie powstanie największa w mieście strefa gastronomiczna o powierzchni 2,2 tys. mkw.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku 3 nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland w październiku br. zakończył rozbudowę centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Riviera w Gdyni, które z powierzchnią GLA 70 tys. mkw. stało się największym centrum handlowym na Pomorzu. W najbliższych latach spółka planuje budowę kolejnych centrów handlowych.