Dekada Malbork
Dekada Malbork

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 Dekada Realty, oprócz już funkcjonujących obiektów, zaprezentuje także projekty planowane na rok 2015: Dekadę Malbork oraz Dekadę Ciechanów.

– Shopping Center Forum, jako największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, które skupia wszystkich liczących się graczy na rynku centrów handlowych, na stałe wpisało się już w nasz kalendarz. Także w tym roku nie może nas na nim zabraknąć. To doskonała platforma wymiany doświadczeń i opinii oraz idealne miejsce do prowadzenia rozmów biznesowych. A tematów w tym roku będzie wiele – oprócz już zrealizowanych obiektów zaprezentujemy także planowane przez nas inwestycje w Malborku i Ciechanowie – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Wśród prezentowanych przez Dekadę Realty projektów znajdzie się Dekada Malbork:  dwukondygnacyjna galeria zlokalizowana w samym sercu miasta – pomiędzy główną arterią komunikacyjną – Al. Rodła – a popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Położenie w sąsiedztwie dworców PKP i PKS oraz pobliskich osiedli mieszkaniowych zagwarantuje duży przepływ klientów, którzy będą mogli oszczędzić czas, robiąc wszystkie najpotrzebniejsze zakupy w jednym miejscu. W obiekcie o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw. znajdzie się 20 lokali, w tym  sklepy obuwnicze i odzieżowe, salon ze sprzętem RTV i AGD, drogeria, apteka i inne punkty handlowe i usługowe. Galeria dysponować będzie parkingiem podziemnym na 100 miejsc. Zasięg obiektu obejmuje 96 tys. mieszkańców. Otwarcie Dekady Malbork planowane jest w IV kw. 2015 roku.

Na tegorocznym Shopping Center Forum Dekada Realty zaprezentuje także Dekadę Ciechanów – centrum handlowe typu convenience zintegrowane z dworcem autobusowym. Będzie to już 4. inwestycja tego typu zrealizowana przez spółkę Dekada, łącząca funkcję handlowo-usługową z komunikacyjną. Obiekt zlokalizowany będzie przy ul. Sienkiewicza – na miejscu obecnego dworca PKP i tuż przy drodze krajowej nr 60, będącej główną arterią komunikacyjną regionu. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt o powierzchni 2,4 tys. mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych. W bezpośrednim zasięgu obiektu znajdzie się 85 tys. mieszkańców, a jego otwarcie zaplanowano na IV kw. 2015 roku.

Grupa Dekada  jest obecna na polskim rynku nieruchomości od 2011 roku. W portfelu firmy znajdują się nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy mkw. przeznaczone do robienia codziennych zakupów.  Firma zrealizowała do tej pory 8 „wygodnych” centrów handlowych: w Myślenicach, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu i Nowym Targu.

Swoje projekty Dekada Realty zaprezentuje przy stoisku 4.8. Forum odbędzie się 17–18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej informacji o Forum TUTAJ.